۱۴۰۳/۰۳/۰۲

واگذاری بازسازی کاخ مروارید به بخش خصوصی

بخش خصوصی برای مرمت و بازسازی کاخ مروارید اعلام آمادگی کرده و اقدامات مربوط به واگذاری کاخ در حال طی روال قانونی است.
واگذاری بازسازی کاخ مروارید به بخش خصوصی

 به گزارش اخبار ساخته ها؛ فریدون محمدی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرزاظهار کرد: مجموعه کاخ مروارید داری ۱۲۰ هکتار فضای سبز است که بخش عمده آن به شهرداری کرج واگذار و دریاچه هم احیا شده است؛ اما سازه کاخ که زیر نظر میراث فرهنگی است، آسیب‌های اساسی دیده و نیاز به مرمت دارد.

وی افزود: سال گذشته پیش‌بینی شد بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای مرمت کاخ نیاز است و از همان زمان به دنبال سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای مرمت کاخ بودیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه بخش خصوصی برای بازسازی کاخ اعلام آمادگی کرده، گفت: این بنای ارزشمند بعد از مرمت و بازسازی تبدیل به کاخ موزه می‌شود. این محوطه گردشگری از امکانات پذیرایی و رستوران نیز برخوردار خواهد بود.

وی بهره‌برداری از کاخ مروارید را باعث تحولی در گردشگری استان عنوان کرد و گفت: کاخ مروارید در مهرشهر که یکی از بهترین نقاط جغرافیایی شهر کرج است واقع شده است و دارا بودن ویژگی‌هایی چون فضای سبز و دریاچه بسیار زیبا، پارکینگ مناسب و معماری بی نظیر بنای کاخ می‌تواند آن را به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری کشور تبدیل کند.

محمدی ضمن تأکید بر نظارت کارشناسان میراث فرهنگی بر مرمت کاخ گفت: همه بناهای تاریخی باید در همان چارچوب خود بازسازی شوند و مرمت کاخ مروارید نیز زیر نظر کارشناسان فنی میراث فرهنگی و در چارچوب اصلی بنا انجام می‌شود در ضمن تمام اشیا موجود کاخ پس از مرمت بازگردانده می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع خبر: خبرگزاری مهر

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید