۱۴۰۳/۰۳/۰۶

هیجان کاذب باعث نوسان های شدید قیمتی در بازارهای مالی

یک کارشناس اقتصادی گفت: در کانال‌ها به مردم القا شد که قرار است اتفافات بسیار بدی بیفتد و شاهد این بودیم که دلار به مرز ۶۶ هزار تومان رسیده است.
هیجان کاذب باعث نوسان های شدید قیمتی در بازارهای مالی

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد غفوری با بیان این که هیچ کدام از فعالان بازار سرمایه و کارشناسان اقتصادی و حتی خبرگان نظامی نمی‌توانند در مسائل جنگ و توسعه یا عدم توسعه جنگ ایران و رژیم صهیونیستی نظر بدهند، گفت: آن چیزی که بنده در هفته اخیر دیدم کانال‌های زرد تلگرامی و صفحه‌های زرد اینستاگرامی بودند که ارزش تحلیل ندارند. در کانال‌ها به مردم القا شد که قرار است اتفاقات بسیار بدی بیافتد و مردم هم گرفتار فضای سنگین رسانه‌ای جنگ شدند و شاهد این بودیم که دلار به مرز ۶۶ هزار تومان رسیده است. انس جهانی هم نوسانات زیادی را تجربه کرده و علت نوسان انس طلا نیز چالش توسعه جنگ در مناطق اشغالی است.

غفوری افزود: امروز نزدیک ۱,۰۰۰ میلیارد تومان خروج از صندوق سرمایه گذاری ثابت بودیم که این پول وارد بازار ارز و طلا شده و وارد بازار سهام نشد، هنوز هیچ واکنش رسمی از ایران ندیدیم و این هیجان ضربه سنگینی بر اقتصاد کشور زد، نوسان هزار یا ۲ هزار تومان دلار در یک روز عدد کمی نیست و می‌تواند فشار زیادی بر اقتصاد بیاورد، امیدوارم مسئولان رسمی کشور با پایان دادن به بلاتکلیفی‌ها به اقتصاد کشور کمک شایانی کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید