۱۴۰۳/۰۳/۰۲

همکاری‌های بانکی برای مبادلات تجاری ایران و قطر

روسای‌کل بانک‌های مرکزی ایران و قطر با اشاره به ظرفیت‌های بی‌شمار اقتصادی و تجاری بر افزایش همکاری‌های پولی و بانکی تاکید کردند.
همکاری‌های بانکی برای مبادلات تجاری ایران و قطر

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمدرضا فرزین که به دوحه پایتخت قطر سفر کرده در دیدار با شیخ بندر بن‌محمد آل ثانی؛ رئیس‌کل بانک مرکزی قطر، افزایش همکاری‌های پولی، بانکی و مالی را زمینه‌ساز توسعه حداکثری و همه‌جانبه مبادلات تجاری ایران و قطر برشمرد.

 فرزین تصریح کرد: تقویت مناسبات دو و چندجانبه بانکی در شرایط کنونی و با توجه به ظرفیت‌های موجود اقتصادی دو کشور در دستور کار جدی قرار دارد.

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: با توسعه روابط پولی و بانکی تهران – دوحه حجم تجارت میان دو کشور نیز رشد چشمگیری خواهد یافت. بر همین اساس، همکاری‌های مربوطه باید با سرعت بیشتری افزایش یابد و برای تحقق این هدف، توجه به همه ظرفیت‌ها ضروری است.

در این دیدار همچنین تسهیل بستر‌های مالی و بهره‌گیری از بنگاه‌های تسهیل‌کننده در حوزه پولی و بانکی به منظور دستیابی به اهداف اقتصادی و تجاری دو طرف، مورد تاکید روسای‌کل بانک‌های مرکزی ایران و قطر قرار گرفت.

شیخ بندر بن محمد آل ثانی رئیس‌کل بانک مرکزی قطر نیز در این دیدار با اشاره به همکاری‌های مشترک تهران – دوحه در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تجاری گفت: فرصت‌های فراوانی برای افزایش تجارت و مبادلات میان ایران و قطر وجود دارد که باید با استفاده از مناسبات پولی و بانکی دو کشور، به تحقق روابط حداکثری فیمابین کمک کرد.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید