۱۴۰۲/۰۷/۰۲

هشدار جدی برای پیش خرید ملک

اخیرا آگهی‌هایی را پیرامون پیش خرید ملک در پلتفرم‌های خرید وفروش و سایت‌های مختلف مشاهده می‌شود که باید مراقب بود .
هشدار جدی برای پیش خرید ملک

 

به گزارش اخبار ساخته ها؛ اسماعیل حسین‌زهی نائب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله پیش خرید مسکن در منطقه ۲۲ باید حتما زیر ذربین ارگان نظارتی قرار بگیرد و هیئت مدیره تعاونی‌های مسکن حق پیش فروش هیچ ملکی را خارج از چهارچوب قانونی ندارد.

وی ادامه داد: حتی اگر پیش خرید ملک توسط شخص یا املاک انجام شود تعاونی حتماباید پیگیر این موضوع باشد.

زهی افزود: گاهی دیده می‌شود که تعاونی‌های معتبر دولتی نیز اقدام به پیش فروش مسکن به مردم می‌کنند که این اقدام هم خارج از چهارچوب قانون است.

همچنین بیشتر تخلفات پیش خرید آپارتمان در منطقه ۲۲ توسط دفاتر املاک صورت میگیرد که اتحادیه املاک باید با تعاونی‌های متخلف برخورد  کند. زیرا هرگونه اگهی در سایت‌های تبلیغاتی تخلف است.

مجلس پیش خرید ملک را ممنوع کرده است

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک کشور نیز در همین رابطه می‌گوید: مجلس پیش خرید ملک را ممنوع کرده و پیش خرید ملک فقط در صورتی مجاز است که در دفتر اسناد رسمی ، قدرالسهم زمین مادر به نام افراد ثبت شود .

وی افزود: چنانچه تخلفی از سوی دفاتر املاک صورت بگیرد و پای این جریان به دفاتر اسناد کشیده شود مشکل بزرگی صورت می‌گیرد که مجلس باید به این قضیه حتما نظارت کند.

خسروی در مورد پیش خرید مسکن در تعاونی‌های مختلف منطقه ۲۲ توضیح داد: نحوه فعالیت تمامی این تعاونی‌ها پیرامون مسئله پیش خرید آپارتمان خلاف قانون است.

او ادامه داد: حتی با وجود تخلف تعاونی‌ها و مشاوران املاک در بحث پیش خرید مسکن در منطقه ۲۲ متاسفانه هنوز اگهی‌هایی در سایت دیوار و بعضی از بنر های شهر تهران مشاهده می‌شود.

این واحدهای مسکونی با شرایط وسوسه انگیزی به متقاضیان وعده داده می‌شود ، حال باید به این نکته توجه کرد که نظارت و برخورد با چنین تخلفاتی بر عهده قوه قضاییه بوده و اتحادیه املاک مسئول رسیدگی به آگهی‌های دروغین نیست.

منبع خبر: گسترش نیوز

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
به نظر شما کدام یک از حیطه های شغلی زیر در بین مهندسین عمران محبوبیت بیشتری دارد؟