۱۴۰۱/۱۱/۱۴

نکات کاربردی درباره سینک ظرفشویی

احتمالا سینک‌های سفید نظر شما را به خود جلب کرده‌اند و بدتان نمی‌آید از آنها در دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید.
نکات کاربردی درباره سینک ظرفشویی

به گزارش اخبار ساخته ها؛ احتمالا سینک‌های سفید نظر شما را به خود جلب کرده‌اند و بدتان نمی‌آید از آنها در دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید.افراد بسیار کمی از سینک‌های سفید رنگ استفاده می‌کنند. در حقیقت یکی از عواملی که توجه مردم را به سمت این سینک‌ها جذب می‌کند، همین کمیاب بودن و ظاهر متفاوت آنها با سایر مدل‌های سینک ظرفشویی است.

سوالات زیادی پیرامون انواع سینک‌های سفید و مزایا و معایب آنها وجود دارد. در این مطلب به طور کامل به این سوال‌ها پاسخ خواهیم داد تا عزیزانی که قصد خرید این سینک‌های زیبا را دارند، با دید باز تصمیم گیری کنند.

چرا باید سینک سفید بخریم؟

طبیعتاً خیلی‌‌ها بخاطر شکل و ظاهر سینک ظرفشویی سفید است که به سمت آن جذب می‌شوند. سینک‌های سفید هیچ وقت قدیمی نشده و همیشه شیک و زیبا دیده می‌شوند. سینک سفید با هر نوع فضا و دکوراسیونی جور درآمده و آنرا کامل و کلاسیک نشان می‌دهند. حتی در دکوراسیون سنتی و روستیک نیز می‌توانید از سینک‌های سفید استفاده کنید.

دلیل این امر هم کاملا مشخص است، رنگ سفید با همه چیز به خوبی ست می‌شود. بنابراین رنگ کابینت یا صفحه روکابینتی یا رنگ دیوارهای آشپزخانه هر چه که باشد، سینک ظرفشویی سفید قطعاً با همه آنها سِت خواهد شد.

بهترین جنس سینک سفید آشپزخانه کدام است؟

در زیر خصوصیات هر مدل را بر اساس درخشش یا گلاسی بودن، مقاومت در برابر خط و خش و ضربه، مقاومت در برابر حرارت، نگهداری و قیمت بررسی می‌کنیم.

سینک‌های سرامیکی: سینک‌های سرامیکی در دو مدل براق و مات تولید می‌شوند. در برابر خط و خش و ضربه مقاومت خوبی دارند اما به اندازه سینک‌های گرانیتی محکم نیستند. این سینک‌ها ضد لک بوده و در برابر حرارت زیاد هم کاملا مقاوم هستند. این سینک‌ها نیاز به نگهداری متوسطی داشته و نباید ضربه‌های بسیار محکم و شدید به آنها بخورد. قیمت این سینک‌ها نیز از مدل‌های استیل و کمپوزیتی گران‌تر است.

سینک سرامیکی

سینک‌های سرامیکی

سینک‌های استیل روکش شده: فقط در مدل‌های براق تولید می‌شوند. مقاومت‌شان در برابر خط و ضربه و شکستگی مناسب بوده ولی از سینک گرانیتی پایین‌تر هستند. لک و حرارت تاثیری روی این سینک‌ها نمی‌گذارد و هزینه نگهداری بسیار پایینی هم دارند. قیمت این سینک‌ها نیز نسبت به باقی مدل‌ها ارزان‌تر است.

سینک‌های استیل روکش شده

سینک‌های استیل روکش شده

سینک گرانیتی: سینک ظرفشویی سفید گرانیتی بسیار لوکس و گران قیمت بوده و زیبایی بی حد و حصری دارند. اما پس از مدتی روکش محافظ آنها از بین می‌رود که برای خراب نشدن آن باید دوباره روکش محافظ  اعمال شود. بعلاوه این سینک‌ها بسیار سنگین بوده و معمولا برای نصب شیرآلات آشپزخانه سوراخی روی خود ندارند، در نتیجه باید شیرآلات را روی کابینت یا دیوار نصب کرد. این عوامل باعث شده تا هزینه اجرای چنین سینک‌هایی هم افزایش پیدا کند. مادامی که روکش آنها از بین نرود، در برابر حرارت، لک، خط و خراش و ضربه نیز مقاوم هستند.

سینک گرانیتی

سینک گرانیتی

سینک‌های کمپوزیتی: سینک‌های کمپوزیتی یا کورین که از پودر سنگ و اپوکسی تهیه می‌شوند فقط در انواع مات تولید می‌شوند. در برابر ضربه، خط و خش نیز مقاومت خوبی دارند اما نه به اندازه سینک استیل یا گرانیتی. این سینک‌ها ضد لک و ضد حرارت بوده و استحکام مناسبی دارند. نیاز به نگهداری یا هزینه تعمیر آنها نیز پایین است. قیمت این سینک‌ها نیز تقریبا برابر سینک‌های استیل است.

سینک‌های کمپوزیتی

سینک‌های کمپوزیتی

احتمال خط و خوش و شکستگی سینک‌ ظرفشویی سفید چقدر است؟

خط و خش و ضربه شدید ممکن است باعث شکسته  شدن یا عیب برداشتن هر نوع سینکی شود، بنابراین سینک ظرفشویی سفید از این قاعده مستثنی نیست. منتهی برخی مدل‌ها بخاطر استحکام بیشتر اگر هم مشکلی برایشان پیش بیاید، کمتر در دید قرار گرفته و با هزینه پایین تعمیر می‌شوند.

مثلا سینک های کمپوزیتی چون از رزین اپوکسی تشکیل شده‌اند، در صورت شکستگی و ضربه یا ترک، با مواد اپوکسی دوباره تعمیر می‌شوند. سینک‌های سرامیکی ترک برنمی‌دارند اما ممکن است بر اثر ضربه قسمتی از سینک کنده شود، بخاطر سفید بودن سینک این قسمت‌ها خیلی کم به چشم می‌آید و گاهی اوقات اصلا دیده نمی‌شوند. سینگ‌های گرانیتی بسیار محکم هستند اما احتمال شکستگی بر اثر مثلا سوراخ شدن یا استفاده بدون روکش محافظ وجود دارد.

نحوه تمیز کردن سینک سفید

برای تمیز کردن سینک سفید یا هر نوع سینک دیگری، به هیچ عنوان نباید از اسکاژهای ضخیم و سیم ظرفشویی استفاده کنید. این مواد خط و خش‌های زیادی روی سینک انداخته و روکش آنرا از بین می‌برند. اگر همیشه بعداز شستن ظرف‌ها، سینک خود را هم آب بکشید دیگر نیازی به استفاده از زور برای از بین بردن لک‌ها نیست. در بسیاری از مدل‌ها شستن ظرفشویی با سیم و اسکاژ، گارانتی محصول را از بین می‌برد.

انتهای پیام/

منبع خبر: اتاق

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟