۱۴۰۳/۰۵/۰۲

مناطق محبوب خریداران آپارتمان در تهران

بازار مسکن در مناطق 2، 4، 5، 7، و 10 پایتخت از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر نقاط برخوردار هستند.
مناطق محبوب خریداران آپارتمان در تهران

به گزارش اخبار ساخته ها؛ بازار مسکن 5 منطقه پرمعامله تهران از جمله مناطق 2، 4، 5، 7، و 10 پایتخت که در بین خریداران از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر نقاط برخوردار هستند مورد بررسی قرار گرفت.

مبنای مقایسه ما فایل‌های دو بازه زمانی اسفند سال گذشته و فروردین سال جاری و شاخص‌های انتخاب شده، ملک‌هایی با سن بنای تا 10 سال و متراژ حدودی 70 تا 80 مترمربع است.

البته فایل‌های لوکس، فرسوده و دارای نقص، فایل‌های سبز که پایین‌تر از میانگین قیمت منطقه و فایل‌های قرمز که بالاتر از میانگین قیمت منطقه هستند را مورد بررسی قرار ندادیم و تنها فایل‌های مشکی و متعادلی که در محدوده میانگین قیمت منطقه و دارای امکانات پارکینگ وآسانسور هستند مورد بررسی قرار گرفته است.

آنطور که مشاهدات ما نشان می‌دهد، در منطقه 2 تهران، در اسفندماه آپارتمان‌های با عمربنای نوساز تا 10 سال و به همراه پارکینگ و انباری، با متوسط قیمت هر مترمربع 120 میلیون تومان و در فروردین 125 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند که در اسفندماه، آمار بانک مرکزی عدد 122 میلیون تومان را نشان می‌دهد که البته این عدد شاخص‌های مارا در بر نمی‌گیرد.

rdlj ls;k

در منطقه 4 تهران، در اسفندماه واحدهای مبنای بررسی ما با متوسط قیمت 95 میلیون تومان و در فروردین با متوسط قیمت 100 میلیون تومان عرضه شده‌اند که این رقم در آمارهای بانک مرکزی، 93 میلیون تومان است.

در منطقه 5 تهران، در اسفندماه برای این واحدها متوسط قیمت 112 میلیون تومان و در فروردین متوسط قیمت 113 میلیون تومان تعیین شده که این رقم در آمارهای بانک مرکزی، 99 میلیون تومان است.

در منطقه 7 تهران، در اسفندماه برای واحدهای مذکور، متوسط قیمت 95 میلیون تومان و در فروردین متوسط قیمت 107 میلیون تومان تعیین شده که این رقم در آمارهای بانک مرکزی، 81 میلیون تومان است.

و در منطقه 10، بررسی‌های ما نشان می‌دهد که در اسفندماه، متوسط قیمت 61 میلیون تومان و در فروردین متوسط قیمت 67 میلیون تومان تعیین شده که این رقم در آمارهای بانک مرکزی در اسفندماه،  59 میلیون تومان است.

rdlj ls;k

انتهای پیام/

منبع خبر: تجارت نیوز

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید