۱۴۰۲/۰۹/۱۶

ملاک تعیین آورده متقاضیان در مسکن ملی چیست؟

یک مقام مسوول در اجرای طرح نهضت ملی مسکن ملاک تعیین آورده متقاضیان در برنامه ساخت یک میلیون مسکن در سال را اعلام کرد.
ملاک تعیین آورده متقاضیان در مسکن ملی چیست؟

به گزارش اخبار ساخته ها؛ براساس گزارشی که روز گذشته در پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی منتشر شد، قیمت تمام شده ساخت هر مترمربع مسکن، در این طرح، ملاک تعیین آورده متقاضیان است.

همچنین در این گزارش، زمان واریز مراحل مختلف آورده متقاضیان به پروژه‌‌‌ها، در برخی از ساخت‌وسازهای فعال به طور متوسط، هر سه ماه یک‌بار تخمین زده شده است. بر این اساس اعلام شده است که ملاک میزان آورده متقاضیان، قیمت تمام شده ساخت هر مترمربع واحد مسکونی با در نظر گرفتن ضرایب تعدیل است که مبلغ تسهیلات بانکی از مجموع آورده کسر خواهد شد. سقف تسهیلات بانکی نیز در همه شهرهای کشور و برای همه پروژه‌‌‌ها ۵۵۰ میلیون تومان با سود ۱۸‌درصد و باز پرداخت ۱۷ساله برای متقاضیان است که این وام‌‌‌ها مرحله به مرحله متناسب با پیشرفت فیزیکی به پروژه‌‌‌ها تزریق می‌شود.

به تازگی، در یک نمونه از پروژه‌‌‌های اطراف تهران، میانگین قیمت تمام شده هر مترمربع مسکن ملی حول و حوش ۱۵ میلیون تومان برآورد شده است. آن طور که محاسبات دنیای اقتصاد نشان می‌‌‌دهد به طور متوسط با قیمت امروز، قیمت کل هر واحد مسکونی در طرح خانه‌‌‌سازی دولتی، به طور میانگین، حداقل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تمام می‌شود.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید