۱۴۰۱/۰۹/۱۵

مرمت و سالم‌سازی مجتمع گردشگری بوجاق

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان بر لزوم تسریع در روند بازسازی و مرمت پل چوبی کیاشهر تاکید کرد
مرمت و سالم‌سازی مجتمع گردشگری بوجاق

 

  به‌گزارش اخبار ساخته‌ها؛ به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، ولی جهانی مدیرکل میراث‌فرهنگی روز دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ گفت: صبح امروز با حضور رئیس کل دادگستری استان و معاونان این اداره در دفتر شهرداری کیاشهر جلسه‌ای در موردا احیا و مرمت پل چوبی و مجتمع گردشگری بوجاق  برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان گفت: با توجه به اینکه بخشی از پل چوبی کیاشهر در سنوات گذشته توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است، امسال نیز اعتبارات ابلاغی برای مرمت این پل به اداره‌کل اختصاص یافته است.

او در ادامه همین مطلب افزود: با توجه به اینکه تعیین تکلیف این پل به صورت کامل مشخص نیست، در این جلسه مقرر شد شهرداری کیاشهر ظرف مدت ۴ ماه مرمت این پل را انجام دهد و برنامه‌ریزی برای نگهداری و حفاظت از این اثر گردشگری در دستور کار شهرداری کیاشهر قرار گیرد.

جهانی افزود: طرح تفصیلی و مطالعات مجتمع گردشگری بوجاق توسط مشاور تهیه شده و در اختیار محیط ‌زیست استان قرار گرفته است، مقرر شد اداره‌کل محیط‌زیست استان گیلان ظرف مدت سه هفته نسبت تعیین تکلیف این طرح اقدام کند، همچنین در این جلسه تصمیم گرفته شد، شهرداری‌ کیاشهر براساس ضوابط و قوانین اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان نسبت به بازسازی و سالم‌سازی مجتمع گردشگری بوجاق اقدامات لازم را انجام دهد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، در ادامه با اشاره به بازدید از مجموعه ۸ هکتاری شیلات کیاشهر گفت: اقدامات اولیه برای مرمت و تبدیل این منطقه به موزه در حال انجام و پیگیری است.

جهانی، با اشاره به بازدید رئیس ‌کل دادگستری گیلان و تأکید بر تغییر کاربری هر چه سریع‌تر این مجموعه گفت: رئیس کل دادگستری گیلان در این جلسه خواستار تغییر کاربری مجموعه شیلات گیلان و  واگذاری آن به بخش خصوصی شدند، تا کاربری آن از حالت بلااستفاده و راکد تغییر کند.

انتهای پیام/

منبع خبر : میراث آریا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید