۱۴۰۲/۰۹/۲۰

مذاکرات روسیه و کشورهای اسلامی با محوریت دلارزدایی

مذاکرات روسیه با کشورهای اسلامی حول محور دلارزدایی، به‌ منظور ایجاد نظامی مالی مستقل انجام می‌شود.
مذاکرات روسیه و کشورهای اسلامی با محوریت دلارزدایی

به گزارش اخبار ساخته ها از وبگاه بیت‌کوین، روسیه و کشورهای اسلامی اکنون در حال بحث درباره نحوه تعمیق «دلارزدایی» به‌ منظور ایجاد یک نظام مالی جدید هستند.

بر اساس اظهارات آلکسی اُوِرچوک (Alexey Overchuk)، معاون نخست‌وزیر روسیه، این موضوعات در گفت‌وگوهای گسترده‌تر جهانی‌سازی مطرح شده و دولت روسیه برای توسعه این موضوعات با کشورهای اسلامی سرمایه‌گذاری کرده است.

روسیه برای ساختن جهانی چندقطبی، به سوی شرق تمایل یافته و در حال حاضر مشغول گفت‌وگو درباره دلارزدایی و ساختن یک نظام مالی جدید به دور از سلطه تفوق‌های سنتی است.

به گفته آلکسی اورچوک، معاون نخست‌وزیر روسیه، فدراسیون روسیه در حال حاضر در حال گفت‌وگوهای گسترده با جهان اسلام درباره دلارزدایی و موضوعات مرتبط با آن است.

اورچوک در جریان اجلاس بین‌المللی روسیه و جهان اسلام در شهر کازان اظهار داشت: ممکن نیست روابط ما با کشورهای جهان اسلام از تحولات جهانی تأثیر نگیرد. ما در حال مذاکره در خصوص فرایندهای دلارزدایی و ایجاد یک نظام مالی مستقل هستیم.

روسیه به تازگی به دنبال ایجاد یک نظام مالی جایگزین است تا به این کشور اجازه دهد بدون اتکا به سوئیفت (جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی) و دلار آمریکا با سایر کشورها معامله کند؛ این در حالی است که گروه هفت (شامل کانادا، ژاپن، ایتالیا، فرانسه، آلمان، انگلیس و آمریکا) در نظر دارد دسترسی روسیه به نظام مالی را محدودتر کند.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایرنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید