۱۴۰۲/۰۹/۱۷

فروش متری مسکن تاثیری در رونق بازار مسکن ندارد

عضو هئیت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: بازار مسکن با فروش متری مسکن به سمت رونق هدایت نمی شودو نیازمند اجرایی شدن وعده های دولت است.
فروش متری مسکن تاثیری در رونق بازار مسکن ندارد

روز گذشته صندوق املاک و مستغلات مسکن راه اندازی شد .صندوقی که به گفته وزیر اقتصاد و دارایی آینده بازار مسکن را به سمت رونق هدایت می کند اما به عقیده ی بسیاری از کارشناسان، این طرح ممکن است با افزایش قیمت سهام بازار مسکن را به سمت افزایش قیمت هدایت کند.

در همین رابطه عبدالله اوتادی عضو هئیت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کشور درگفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری اخبار ساخته ها با  بیان اینکه بازار مسکن با طرح فروش متری مسکن به سرانجام نمی رسد و این بازار همچنان در رکود تورمی به سرخواهد برد گفت: بازار مسکن نیاز به طرح فروش متری ندارد بلکه در این بازار باید عرضه و تقاضا برابر باشد تا شاهد بهبود شرایط در این بازار باشیم.

او ادامه داد: در صورتی که نقدینگی های موجود در این بازار به سمت ساخت و تولید مسکن هدایت شود می توان امیدوار بود که این بازار رونق خواهد یافت اما زمانی که تنها این طرح برای رونق بورس طراحی شده است نمی توان امیدوار بود که بازار مسکن رونق یابد.

اوتادی اظهار کرد: بسیاری از سهامداران بازار بورس به دنبال سود خود هستند بنابراین به طور قطع از این بازار در راستای منافع خود بهره خواهند برد و از سوی دیگر فردی که به طور مثال ۱۰ متر خانه از طریق بورس خریداری می کند آیا می تواند از این ۱۰ متر به صورت فیزیکی استفاده کند بنابراین نمی توان امید داشت که این بازار تنها برای رونق بازار مسکن طراحی شده است ‌.

عضو هئیت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کشور با یادآوری این موضوع که دولت باید هرچه سریعتر به وعده های مسکنی که داده در حوزه مسکن جامعه عمل بپوشاند گفت: بازار مسکن در حال حاضر نیازمند تولید و عرضه مسکن است و  باید در این بخش طرح نهضت ملی مسکن را هرچه سریعتر به مرحله اجرایی برساند در غیر اینصورت با طرح های همچون عرضه متری مسکن بازار به سمت رونق نمی رود‌.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید