۱۴۰۳/۰۴/۰۴

عدم همکاری بانک‌ها در راستای جهش تولید مسکن

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها مکلف شدند ۳۶۰ هزار میلیارد به مسکن اختصاص دهند تنها ۲۰ درصد از این مهم را در نظر گرفتند.
عدم همکاری بانک‌ها در راستای جهش تولید مسکن

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در کنفرانس راهبردهای اقتصاد مسکن، گفت: در برنامه هفتم موضوع مسکن را در دست داریم و سه قانون جهش تولید، مالیات بر خانه‌های خالی و ساماندهی اجاره بها را به دولت تحویل دادیم. در جهش تولید مسکن وزارت راه و شهرسازی نقش سیاست‌گذار و تسهیلگری دارد و بخش خصوصی مسکن می‌سازد. گاه می‌بینم وزارت راه نقش پیمانکار را ایفا می‌کند که نادرست است و باید بخش خصوصی در کشور مسکن بسازد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: ما نباید در کشور احساس کمبود مسکن کنیم. ۵ میلیون مسکن کم داریم و ۶ میلیون مستأجر و جوانان دم بخت درگیر مسکن هستند و کمتر از ۱ درصد بافت کشور مسکونی است. در کشور زمین و نیروی انسانی داریم و نباید در این شرایط باشیم.

وی گفت: برای ۲ میلیون واحد زمین در نظر گرفته شده است و باید در حوزه مسکن فکر نو داشته باشیم. این مهم توسط بخش خصوصی انجام می‌شود. بانک‌ها مکلف شدند ۳۶۰ هزار میلیارد به مسکن اختصاص دهند تنها ۲۰ درصد از این مهم را در نظر گرفتند.

رضایی کوچی خاطرنشان کرد: در برنامه هفتم پیشنهاد دادیم اگر تکلیفی بر بانک شد و انجام نداد، بانک مرکزی باید مدیرعامل را عزل کند و اگر این اتفاق نیفتد وی باید پاسخگو باشد. شرکت‌های حاضر در کشور هرسال توانشان ارتقا یافته و می‌توانند نیازهای کشورهای همسایه را نیز تأمین کنند و این فرصت باید برای شرکت‌های توانمند فراهم شود. جامعه مهندسین ما واقعاً رشد کرده‌اند و آزادراه تهران به شمال یکی از این مباهات است. باید به بخش خصوصی اعتماد کنیم. تاکید دارم راه حل ساخت مسکن و گذر از مشکلات عمرانی بخش خصوصی است.

انتهای پیام/

برچسب ها

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید