۱۴۰۲/۰۹/۱۱

طراحی شگفت انگیز فرودگاه بین‌المللی هاربین تایپینگ

طراحی شگفت انگیز فرودگاه بین‌المللی هاربین تایپینگ که به شکل دانه برف طراحی شده است.
طراحی شگفت انگیز فرودگاه بین‌المللی هاربین تایپینگ

به گزارش اخبار ساخته ها؛ دفتر معماری "MAD Architects" طرح های خود را برای "ترمینال 3 فرودگاه بین المللی هاربین تایپینگ" واقع در کشور چین، ارائه کرده است. هاربین یکی از بزرگترین مراکز حمل و نقل منطقه می باشد.
فرم ساختمان ترمینال برگرفته از ویژگی های جغرافیایی و آب و هوایی هاربین است. این بنا همانند یک دانه برف که به آرامی بر روی زمین افتاده است، در سایت قرار گرفته و در همان حال، خود را به شکل یک فضای سورئال و فضایی از میان ستارگان برای سفرهای هوایی آینده چین نمایش می دهد. 

شکل همچون دانه برف بنا، با داشتن پنج پر که راهرو های خروجی هستند، مسیر مسافران را در رسیدن به دروازه ها بسیار کوتاه کرده است. همچنین با این کار از تراکم جمعیت نیز کاسته می شود.

ترمینال 3 فرودگاه هاربین با 3300 هکتار مساحت، مجموعه ای از امکانات جانبی فرودگاهی از جمله مراکز حمل و نقل زمینی، هتل، خرده فروشی و فضای پارکینگ را شامل می شود که به شکل کارآمد در خدمت مجموعه خواهند بود. 

مرکز حمل و نقل زمینی دارای خطوط قطار های تندرو، خطوط مترو شهری، اتوبوس های فرودگاه و سایر وسایل حمل و نقل شهری در کنار هم می باشد. این مرکز، شهر هاربین را به راحتی به فرودگاه و  امکانات اطراف متصل می کند.

انتظار می رود تا سال 1409، ترمینال 3 فرودگاه بین المللی هاربین تایپینگ به ظرفیت جا به جایی سالانه 43 میلیون مسافر و در حدود 320.000 پرواز خارجی برسد.

 انتهای پیام/

منبع خبر: برترین املاک در ایران

 

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها