۱۴۰۳/۰۳/۰۵

صدور پروانه ساختمانی بافت های فرسوده توسط شهرداری ها در ۳ماه

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: بر اساس برنامه هفتم توسعه، پیش بینی شده که صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری ها، حداکثر ظرف ۳ ماه باید انجام شود.
صدور پروانه ساختمانی بافت های فرسوده توسط شهرداری ها در ۳ماه

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد آئینی مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در آئین کلنگ‌زنی پروژه مجتمع مسکونی ۳۲۰ واحدی در محله فرسوده مقدم در منطقه ۱۷ تهران با اشاره به اینکه یکی از محورهای درخشان در سند تحول دولت مردمی دولت سیزدهم در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده، موضوع نوسازی محله‌ای یا بلوکی است، گفت: سرعت نوسازی مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری با توجه به وجود امکانات زیربنایی و روبنایی در این محدوده‌ها از سرعت بالای برخوردار است.

۴۸ هزار واحد مسکن در بافت فرسوده تهران در حال ساخت است

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۴ هزار فقره تسهیلات نوسازی در محلات هدف بازآفرینی شهری پرداخت شده است، عنوان کرد: ۴۸ هزار واحد مسکن در بافت‌های فرسوده در استان تهران در حال ساخت است.

وی میزان افتتاح‌ها در محلات بازآفرینی شهر تهران در دولت سیزدهم و دوره مدیریت شهری جدید را تا پایان دهه فجر امسال قریب به ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن اعلام کرد. متوسط زمان ساخت پروژه‌ها در بافت‌های فرسوده، حدود ۱۸ ماه است که این امر می‌تواند به سرعت ساخت مسکن و رسیدن به نقطه تعادل عرضه و تقاضا این بازار کمک شایانی کند.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با اشاره به اینکه عوارض صدور پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده شهر تهران رایگان است، گفت: انشعابات آب و برق و گاز در محلات هدف بازآفرینی شهری محفوظ و انشعابات جدید باید در اسرع وقت صادر شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متقاضیان نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده از تمامی حمایت‌ها و معافیت‌های نهضت ملی مسکن برخوردار می‌شوند، توضیح داد: بر اساس برنامه هفتم توسعه کشور، پیش‌بینی شده که صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری‌ها، حداکثر ظرف ۳ ماه باید انجام شود. تمامی مالکان و سازندگان توسعه‌گران از فرصت طلایی به دست آمده در نوسازی بافت‌های فرسوده استفاده کنند و در ایام دهه فجر در خصوص دریافت پروانه ساختمانی خود اقدام کنند.

پروژه مجتمع مسکونی ۳۲۰ واحدی مقدم منطقه ۱۷ تهران در زمینی به مساحت حدود ۱۶ هزار مترمربع با امکانات سالن ورزشی، سینما، فضای تجاری، مهد کودک، محل فعالیت‌های اجتماعی، مسجد و فضای بازی کودکان که ظرف ۳ سال ساخته خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید