۱۴۰۱/۱۱/۱۴

صدور بیش از ۴ هزار پروانه ساخت

با گذشت ۱۰ ماه از شروع سال شهرداری توانسته است تعداد پروانه‌های ساخت خود را افزایش دهد.
صدور بیش از ۴ هزار پروانه ساخت

 به گزارش اخبار ساخته ها؛  مهدی عباسی، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به میزان ساخت و ساز در مناطق مختلف تهران گفت: همچنین در رتبه دوم صدور بیشترین پروانه ساخت منطقه ۴ تهران با صدور ۳۵۵ پروانه و سپس منطقه ۲ با صدور ۳۲۵ پروانه قرار دارد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران درباره تعداد صدور پروانه ساخت در سایر مناطق پایتخت گفت: از ابتدای سال تاکنون در منطقه یک تهران ۱۷۶ پروانه در منطقه سه ۱۰۶ پروانه ساخت و ساز در منطقه پنج ۲۰۲ پروانه و در منطقه ۶ تهران نیز ۱۱۲ پروانه ساخت و ساز صادر شده است.

عباسی افزود: همچنین منطقه ۷ تهران با صدور ۱۹۱ پروانه، منطقه ۸ تهران با صدور ۲۵۳ پروانه، منطقه ۱۰ با صدور ۱۸۶ پروانه، منطقه ۱۱ با صدور ۱۰۵ پروانه، منطقه ۱۲ با صدور ۱۰۷ پروانه، منطقه ۱۳ با صدور ۲۰۰ پروانه و منطقه ۱۴ با صدور ۲۲۵ پروانه در ادامه لیست تعداد پروانه‌های صادر شده قرار دارند.

وی با اشاره به تعداد صدور پروانه در سایر مناطق گفت: در ادامه این لیست منطقه ۱۶ با صدور ۱۹۰ پروانه، منطقه ۱۷ با صدور ۱۶۹ پروانه، منطقه ۱۸ با صدور ۲۲۴ پروانه، منطقه ۱۹ با صدور ۹۲ پروانه، منطقه ۲۰ با صدور ۱۸۶ پروانه، منطقه ۲۱ با صدور ۱۳۴ پروانه و منطقه ۲۲ با ۱۵۱ پروانه موفق به صدور ۴۳۱۶ پروانه تاکنون شده‌اند.

گفتنی است، با گذشت ۱۰ ماه از شروع سال شهرداری توانسته است تعداد پروانه‌های ساخت خود را افزایش دهد و همچنین در بستر اعطای مشوق‌ها سازندگان تمایل بیشتری به ساخت مسکن کرده‌اند اما همانطور که گفته شد تهران هنوز بیش از ۱۲ هزار بافت فرسوده دارد که باید هرچه سریع‌تر این بافت نوسازی شود و باید منتظر ماند و دید تا پایان سال چه میزان به تعداد پروانه‌های صادر شده و تمایل شهروندان به افزایش ساخت و ساز چقدر افزوده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: صما

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟