۱۴۰۳/۰۴/۳۰

صدای مطالبات مسکن شنیده می‌شود

رادیو اقتصاد برنامه ای تحت عنوان «امکان تا اسکان» را برای طرح و پیگیری مطالبات مردم در حوزه مسکن راه اندازی کرد.
صدای مطالبات مسکن شنیده می‌شود

به گزارش اخبار ساخته ها؛ نازنین کتابچی، تهیه‌کننده برنامه رادیویی «امکان تا اسکان»  درباره ضرورت تولید چنین برنامه‌ای گفت: رادیو اقتصاد براساس میزان بازخوردی که از شنوندگان دریافت می‌کند، به موضوعات‌ پرمخاطب در قالب برنامه‌های تخصصی می‌پردازد. مسکن به‌ عنوان نیاز اساسی انسان و عامل رفاه اجتماعی جامعه و نیز نقشی که در رونق تولید و اشتغال دارد، از حوزه‌هایی است که مطالبات مردمی فراگیر دارد و «امکان تا اسکان» برای پاسخ به نیاز رسانه‌ای مخاطبان در کنداکتور برنامه‌های شبکه قرار گرفت.

او با اشاره به گستردگی و پیچیدگی مسائل حوزه مسکن توضیح داد: سیاست‌های کلان تأمین مسکن، طرح‌های ملی و دولتی، نحوه مشارکت بخش خصوصی و ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بها از جمله محورهای برنامه است. ما در برنامه سعی می‌کنیم پس از شناسایی مشکلات، راهکارهای کارشناسانه نیز برای رفع آنها ارائه شود.  

کتابچی خاطرنشان کرد: از موضوعات مهم و کمتر پرداخته شده در صنعت ساختمان، کیفیت سازه‌ها، رعایت استانداردهای ایمنی و زیست‌محیطی است که ما در راستای توجه به موضوع پایداری در صنعت، به آن می‌پردازیم. 

وی در توضیح ساختار برنامه هم بیان کرد: پایش تاثیرات سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان در زندگی مردم می‌تواند زمینه اصلاح آنها را فراهم کند و از این‌رو ما برنامه را بر پایه یک آیتم گزارشی به شکل یک تریبون آزاد برای شنیدن صدای مردم و مشکلاتشان قرار داده‌ایم؛ پس از طرح مسأله، کارشناسان حاضر در برنامه دلایل بروز مشکل را واکاوی می‌کنند و در نهایت پاسخ مسولان ذیربط را می شنویم. 

کتابچی در پایان گفت: علاوه بر گفتگوهای کارشناسی، بخش‌های گزارشی، خبری و آیتم‌های مختلفی مانند اطلاع رسانی از قیمت‌های کالاها و خدمات حوزه مسکن در برنامه پیش‌بینی‌شده تا هر آنچه مخاطب از یک مجله رادیویی انتظار دارد را برآورده کنیم.

 برنامه رادیویی «امکان تا اسکان» به تهیه‌کنندگی نازنین کتابچی سه‌شنبه‌ها ساعت ۱۰ صبح به مدت ۵۰ دقیقه روی موج اف‌ام ردیف ۹۸ مگاهرتز از رادیو اقتصاد پخش می‌شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید