۱۴۰۳/۰۳/۲۸

سکه تمام به سبد حراج مرکز مبادله ارز و طلا اضافه می‌شود

ششمین جلسه حراج سکه طلا با عرضه تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه برگزار خواهد شد.
سکه تمام به سبد حراج مرکز مبادله ارز و طلا اضافه می‌شود

به گزارش اخبار ساخته ها؛ بر اساس شیوه‌‌نامه نحوه برگزاری حراج سکه طلا در سامانه مرکز مبادله ارز و طلای ایران مورخ ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۲ (منتشره در تارنمای رسمیwww.ice.ir)، ششمین جلسه حراج سکه طلا در روز سه‌شنبه ۲۲ اسفند ماه ۱۴۰۲، برگزار خواهد شد.

این حراج از طریق سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی market.ice.ir برگزار می‌شود و دارایی موضوع ششمین حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ۱۳۸۶ بانک مرکزی و بدون بسته‌‌‌بندی است. حداکثر حجم سفارش و خرید برای هر متقاضی مجموعا ۵ قطعه سکه است.  به نحوی که می‌توان ۵ قطعه ربع سکه، یا ۵ قطعه نیم سکه، یا ۵ قطعه تمام سکه یا ترکیبی از هر سه شامل تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه باشد که جمع هر سه با هم نباید بیش از ۵ قطعه باشد.

خاطرنشان می‌شود، شروع جلسه حراج راس ساعت ۱۲ است و بازه ثبت سفارش نیز از ساعت ۱۲ تا ۱۵ خواهد بود. بازه نظارت و تخصیص نیز از ساعت ۱۵‌ تا ۱۶ همان روز است و ساعت ۱۶ نیز نتایج حراج اعلام می‌شود. گفتنی است‌ متقاضیان شرکت در حراج‌‌‌های سکه طلای سامانه معاملات مرکز مبادله ایران، می‌توانند طی ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه‌روز اقدام به ثبت‌نام و احراز هویت کنند.

چه تعداد ربع سکه در مرکز مبادله حراج شد؟

چهارمین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران روز یکشنبه ۲۰ اسفندماه برگزار شد و از مجموع ۲۹ هزار و ۴۰۶ قطعه سکه ثبت‌سفارش شده، ۱۵هزار و ۶۹۱ قطعه ربع سکه با میانگین قیمت ۱۲میلیون و ۴۸۵ هزار تومان به متقاضیان تخصیص داده شد. چهارمین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران امروز یکشنبه ۲۰ اسفندماه برگزار شد و از مجموع ۲۹ هزار و ۴۰۶ قطعه سکه ثبت سفارش شده، ۱۵ هزار و ۶۹۱ قطعه ربع سکه با میانگین قیمت ۱۲ میلیون و ۴۸۵ هزار تومان به متقاضیان تخصیص داده شد؛ بدیهی است، در بین متقاضیان افرادی بالاتر و افرادی پایین‌‌‌تر از این قیمت، قیمت پیشنهادی اعلام کرده و به آنها تخصیص داده شده است. به گزارش مدیریت ارتباطات مرکز مبادله ایران، طی چهار جلسه حراج سکه طلا در مجموع ۴۱ هزار و ۸۴۷ ربع سکه به متقاضیان تخصیص داده شده است. برندگان نخستین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران می‌توانند از دوشنبه ۲۱ اسفند ماه با مراجعه به شعبه منتخب بانک ملی که در سامانه مشخص کرده‌‌‌اند، سکه‌های طلای تخصیص داده شده را دریافت کنند. خاطرنشان می‌شود، متقاضیانی که فرآیند احراز هویت را با موفقیت انجام داده‌‌‌اند، برای شرکت در حراج‌‌‌های بعدی نیازی به احراز هویت مجدد ندارند و سایر متقاضیان شرکت در حراج، از امروز می‌توانند فرآیند ثبت‌نام و احراز هویت و واریز وجه به کیف پول خود را جهت شرکت در حراج دوشنبه ۲۱ اسفندماه انجام دهند. پنجمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ ۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ با عرضه نیم سکه و ربع سکه برگزار خواهد شد و متقاضیان می‌توانند جمعا ۵ ربع سکه یا ۵ نیم سکه یا ترکیبی از این دو نوع سکه به تعداد ۵ عدد ثبت سفارش نمایند.

انتهای پیام/

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید