۱۴۰۳/۰۴/۰۵

سهمیه‌ 11 هزار واحدی مسکن روستایی برای گیلانی ها

مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان گفت: تاکنون سه هزار و 450 فقره از این تسهیلات به بانک های عامل استان تخصیص یافته و مابقی نیز ابلاغ خواهد شد.
سهمیه‌ 11 هزار واحدی مسکن روستایی برای گیلانی ها

به گزارش اخبار ساخته ها؛ حامد دائمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با بیان اینکه طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده، اظهار کرد: تاکنون ۱۲ هزار و ۸۳۲ متقاضی جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده‌اند.

 وی با بیان اینکه ۱۰۷ هزار واحد مسکن روستایی در استان گیلان به بهره برداری رسیده است، بیان کرد: مقاوم سازی مسکن در گیلان و سطح روستاهای استان را ۵۹ درصد و در کل کشور ۵۳ درصد است.

دائمی با اشاره به سهمیه گیلان در سال ۱۴۰۲ در طرح ویژه مسکن روستایی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، نیز گفت: سهمیه گیلان در این بخش ۱۱ هزار واحد است که تاکنون سه هزار و ۴۵۰ فقره تسهیلات در بانک های کشاورزی، رفاه، تجارت و پست بانک به استان تخصیص یافته و مابقی نیز ابلاغ خواهد شد.

وی اجرای این طرح را گامی استوار در راستای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مسکن‌های روستایی برشمرد و افزود: سقف تسهیلات با دوران مشارکت سه ساله، بازپرداخت ۱۷ ساله و از ۲٠٠ میلیون تومان به ۳۵٠ میلیون تومان افزایش یافت.

انتهای پیام/

منبع خبر: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید