۱۴۰۳/۰۳/۰۱

سنگ اندازی بانک ها در پرداخت تسهیلات مسکن اوج گرفت

جدید‌ترین آمار‌های وزارت راه و شهرسازی بیش از ۳۸۱ هزار متقاضی وام ودیعه مسکن دریافت کرده ‌اند.
سنگ اندازی بانک ها در پرداخت تسهیلات مسکن اوج گرفت

به گزارش اخبار ساخته ها؛ ضرورت پرداخت وام برای خرید مسکن از اهمیت بالایی برخوردار است. اکثر افراد برای خرید یک مسکن، نیاز به وام بانکی دارند زیرا  خرید یک مسکن از توان مالی فرد بسیاری از افراد است. پرداخت وام خرید مسکن می‌تواند به افراد کمک کند تا به دنبال خرید یک خانه یا مسکن مناسب برای خود و خانواده خود بروند و از ارزشمندترین سرمایه‌های زندگی، یعنی مسکن، بهره‌مند شوند. از طرف دیگر، خرید یک ملک به طور مستقیم به رشد و رونق اقتصاد کمک می‌کند و این موضوع برای تعادل بازار مسکن و افزایش قدرت خرید جامعه بسیار حیاتی است.

 

 در حالی که از حدود یک ماه وام ودیعه مسکن به بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در تهران و در سایر کلان شهرها به ۱۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است میزان درخواست‌کننده برای این تسهیلات افزایش یافته است اما همچنان شاهد عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت این تسهیلات هستیم.

به گفته برخی از مستاجران سنگ اندازی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن افزایش یافته است و هر بار به بهانه‌های مختلف از جمله کامل نبودن پرونده و یا عدم منابع مالی متقاضیان را رد کرده و همین امر باعث ایجاد مشکلات بسیار زیاد برای آنها شده است.

 

بر اساس این گزارش در جدیدترین آمارهای اعلام شده تاکنون یک میلیون و ۴۶۲ هزار و ۱۶۰ متقاضی در سراسر کشور برای تسهیلات ودیعه برای اجاره مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد در سامانه tem.mrud.ir، یک میلیون و ۲۹۶ هزار و ۹۱۵ متقاضی حائز شرایط اولیه شناخته شدند.

همچنین از تعداد افراد واجد شرایط شناخته شده، ۸۹۵ هزار و ۶۶۸ متقاضی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند و بانک‌ها با ۳۸۱ هزار و ۷۶۳ متقاضی قرارداد امضا کرده‌اند.

گفتنی است، پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن جزو تسهیلات خرد محسوب می‌شود که بر اساس آیین‌نامه پرداخت تسهیلات خرد، ضرورت دارد تا بانک‌ها در اخذ ضامن از این دسته از متقاضیان، مساعدت لازم را داشته باشند.

منبع: تیتر کوتاه

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید