۱۴۰۲/۱۲/۱۵

سناریوی دلار ۴۷ تا ۴۹ هزار تومان تقویت شد

با شکست دوباره مرز ۵۰ هزارتومانی دلار، فنی های بازار دیگر رسیدن به کف ۴۹ هزار تومان را دور از دسترس نمی دانند.
سناریوی دلار ۴۷ تا ۴۹ هزار تومان تقویت شد

به گزارش اخبار ساخته ها؛ دلار بازار آزاد که با شروع جنگ غزه جهش 3 هزارتومانی را تجربه کرده بود طی 2 ماه و نیم گذشته در یک روند نزولی قرار گرفت و تمامی رشد قیمتی خود را از ابتدای پاییز از دست داد.

این موضوع در هفته گذشته باعث شد تا حمایت مهم 50 هزار تومانی دلار از دست برود و نرخ فروش خرد در بازار تا محدوده 49 هزار و 700 تومان نیز کاهش یابد. اما این کاهش نیز نتوانست معامله گران را به بازار بازگرداند تا بازار آزاد ارز برای دهمین ماه متوالی با رکود سنگین رو به رو باشد.

این موارد باعث شد تا برخی فنی کاران بازار هر بالایی قیمت در بازار را موقتی بدانند. از نظر تحلیل گران تکنیکال، دلار نتوانسته کانال نزولی خود را ترک کند و احتمالا به زودی به کف 49 هزار تومان و حتی 47 هزار تومان باز می‌گردد.

آنها می گویند، با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص مازاد عرضه در نیما، احتمالا بازارساز برای قیمت های پایین تر از 49 هزار تومان نیز تلاش کند.

این موضوع در بازار روز یکشنبه باعث شد فعالین بازار از همان ابتدای صبح عرضه کننده باشند. پیش بینی می شود با عرضه های جدید و در شرایطی که تقاضا در بازار همچنان ضعیف است، قیمت‌ها روند کاهشی خود را باسرعت بیشتری طی کند و به افراد مبتدی مجال خروج ندهد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب ها

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید