۱۴۰۳/۰۵/۰۳

ساخت ۹۶ شهرک مسکونی در کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مکان یابی ۹۶ شهرک مسکونی در کشور انجام شده است.
ساخت ۹۶ شهرک مسکونی در کشور

به گزارش اخبار ساخته ها: ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن  گفت: در حال حاضر روند تامین اراضی در شهرهای مختلف در حال اجرا است و شاهد پیشرفت‌های خوبی در این بخش هستیم البته در این زمینه خوشبختانه همکاری دستگاه‌ها در تخصیص اراضی هم قابل توجه بوده است.

به گفته وی تا به امروز برای بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی توانسته ایم ۴۱ هزار و ۴۰۹ هکتار زمین تامین کنیم.

مالکی بیان کرد: بخشی دیگر از برنامه‌های دولت آماده سازی اراضی بود که به تمامی ادارات راه وشهرسازی اعلام کرده‌ایم در این بخش همکاری‌های لازم را انجام‌ دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تاکنون یک هزار و ۵۳۱ پروژه آماده‌سازی طرح نهضت ملی مسکن در کشور آغاز شده که از این میزان ۲۳ هزار و ۲۰۰ هکتار در حال اجرا و ۱۷ هزار و ۷۰۰ هکتار درحال بررسی و طراحی است.

وی تاکید کرد: استان‌های خراسان رضوی، هرمزگان، یزد، فارس و مازندران رتبه برتر در اجرای پروژه‌های آماده‌سازی را دارا هستند.

او گفت: در اجرای قانون جهش تولید مسکن ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار زمین مازاد دستگاه‌ها شناسایی شده و ۲۷ هزار هکتار زمین در حریم شهرها به محدوده شهری الحاق شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مکان‌یابی شهرک‌های مسکونی افزود: تاکنون مکان‌یابی ۹۶ شهرک مسکونی در کشور انجام شده که علاوه بر آن ۵۳ شهرک در کارگروه امور زیربنایی و ۴۷ شهرک در شورای برنامه‌ریزی استان مصوب شده است.

 انتهای پیام/
منبع خبر: بازار

 

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید