۱۴۰۳/۰۳/۰۲

ساخت و تکمیل ۱۰۰ هزار واحد تا سال ۱۴۰۴

طی مراسمی با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ۱۲۷۸ واحد نهضت ملی مسکن در ۵ استان کشور افتتاح شد.
ساخت و تکمیل ۱۰۰ هزار واحد تا سال ۱۴۰۴

به گزارش اخبار ساخته ها؛ عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حاشیه افتتاح 1278 واحد نهضت ملی مسکن با یادآوری اینکه مسکن یکی از دغدغه‌های مردم به ویژه جوانان است، اظهار کرد: در این راستا ستاد اجرایی فرمان امام در همراهی و همگامی با سیاست‌های دولت در بخش مسکن به کمک وزارت راه و شهرسازی آمد و تفاهمنامه ساخت 100 هزار واحد با این وزارتخانه امضا شد.

وی افزود: از این تعداد اردیبهشت 2000 واحد تحویل شد، امروز نیز 1278 واحد و تا پایان نیز 3040 واحد تحویل می شود.

وی تصریح کرد: با سرمایه‌گذاری صورت گرفته در 27 استان مسکن می سازیم که تمام زیرساخت‌های لازم آن تامین شده است.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره)  با تاکید بر اینکه در ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن نه یک ریال سود می گیریم و نه یک ریال هزینه بالاسری، گفت: در قالب 35 هزار واحد در 27 استان حدود 4.3 میلیون مترمربع واحد مسکونی در حال ساخت است.

نوروزی با اعلام اینکه پیشرفت فیزیک این تعداد واحد مسکونی حدود 50 درصد است، تصریح کرد: برای ساخت 1278 واحد حدود 12 هزار و 780 میلیارد تومان از آورده متقاضیان و تسهیلات هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه صورت وضعیت 1888 میلیارد تومان آماده پرداخت است، اضافه کرد: تا پایان سال جاری 10 هزار واحد و تا پایان سال آینده 35 هزار واحد تکمیل و تحویل می شود. مابقی واحدهایی که متعهد به ساخت آنها هستیم نیز تا پایان سال 1404 تکمیل می شود.

وی با بیان اینکه هزینه ساخت هر واحد 800 میلیون تا 1.3 میلیارد تومان است ، گفت:بانک های عامل در حال پرداخت وام 550 میلیون تومانی نهضت ملی مسکن هستند.

انتهای پیام/

منبع خبر: تسنیم

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید