۱۴۰۳/۰۴/۲۳

زمان بهره‌برداری از 1200 واحد نهضت ملی مسکن آذربایجان‌شرقی

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند گفت: یک‌هزار و 200 واحد مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در دهه فجر امسال در شهر جدید سهند به بهره‌برداری می‌رسند.
زمان بهره‌برداری از 1200 واحد نهضت ملی مسکن آذربایجان‌شرقی

به گزارش اخبار ساخته ها؛  فرهاد سعیدی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند، در نشست خبری و در حاشیه نهمین اردوی راویان پیشرفت در شهر جدید سهند که به همت استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار شد، اظهار کرد: بیش از ۳۰ همت ارزش پروژه‌ها در سهند در حال اجراست که فقط ۲۳ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه پروژه‌هایی که در شهر جدید اجرا می‌شود فقط ۸ همت زمین از طریق شرکت عمران شهر جدید سهند تامین شده است، گفت: امروزه  با کمبود سازه‌های روبنایی روبه‌رو هستیم به‌طوریکه در حال حاضر یک‌هزار میلیارد تومان پروژه در این شهر اجرا می‌شود که به طریقی هم کمک به دولت و هم رفع مشکلات قبلی است.

بهره‌برداری از ۱۲۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی در دهه فجر

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند با اشاره بر اینکه نظارت پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن بسیار مهم است، یادآور شد: مساکن ملی از چند منظر نظارت می‌شود به‌طوریکه پیمانکاران اولا از ارزیابی کیفی و با رزومه قوی انتخاب شده‌اند؛ ثانیا ما پیمانکاران را استعلام بانکی هم کردیم تا هیچ مشکلی نداشته باشند.

یک‌هزار و ۲۰۰ واحد تا دهه‌فجر به بهره‌برداری خواهد رسید

وی گفت: بعد از لایه فنی، یک لایه نظارت فنی نظام مهندسی نیز داشتیم به‌طوریکه نظارت مستمر روی طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد از این‌رو یک طرح ملی مسکن با چندین لایه نظارتی دولتی، شرکتی روبه‌رو بوده است.

سعیدی ادامه داد: در شرکت عمران شهر جدید سهند نیز همکاران به چند دسته در بین پروژه‌ها تقسیم شدند تا نظارت کامل صورت گیرد از این‌رو اطمینان خاطر را می‌دهیم که پروژه‌های ما یک پروژه از لحاظ کیفیت بی‌نظیر است و این به اذعان مسوولان کشوری نیز است.

وی متذکر شد: ما با جان و مال مردم سر و کار داریم از این‌رو باید در همه چیز دقیق باشیم و کوتاهی نکنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند خاطرنشان کرد: قطعا سوالاتی در مورد بیمارستان در شهر جدید پرسیده خواهد شد که به یقین می‌گویم که این پروژه در این منطقه احداث شده و قطعا در دوران خدمت من خواهد بود.

آخرین وضعیت ۳۴۰ واحد مسکونی خانه مطبوعات

وی بیان داشت: پروژه ۳۴۰ واحدی خانه مطبوعات مدتی است در این منطقه در حال احداث است؛ با توجه به قرارداد خاص تعاونی‌ها این موضوع به بخش خصوصی مرتبط بود ولی با پیگیری‌ها این قرارداد دوجانبه شد؛ بنده یک امین از جانب خود انتخاب کردم که مدام در حال بازدید از پروژه است و تاکنون دو سوم پروژه رو به اتمام رسیده است. (یکسری شکایات‌ وجود دارد که صرفا پرونده آنها در حال بررسی است و مابقی تعیین تکلیف شده‌اند).

سعیدی ابراز کرد: محوطه‌سازی پروژه یکی از معضلات بود که طی دستور مجمع و وزارتخانه این کار نیز به ما محول شده است.

وی یادآور شد: باید پول باشد تا پروژه اجرا شود؛ در اجرای طرح ملی مسکن در فاز ۴، سه و به صورت محدود در فاز دو اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند اذعان داشت: آورده اعضا در هر پروژه متفاوت است ولی ۳۰ درصد  از اعضای پروژه مبالغ کمتری آورده‌اند و نهایت تا قسط دوم پرداخت کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر هزینه‌ها به قدری بالاست که این پرداخت‌ها همین کفاف مجوزها باشد؛ از این‌رو اعضا نهایت تا ۸۰ میلیون تومان را پرداخت می‌کنند و این منجر می‌شود تا وام بانکی هم تعلق نگیرد! این موضوع اجحاف درحق آن تعداد افرادی است که آورده زیادی آورده‌اند.

سعیدی تصریح کرد: ما یک بخش برای توسعه اجتماعی داریم که کارهای اجتماعی و اشتغالی را انجام می‌دهند که هشت بهشت یک مرکز برای این منظور است که کارهای آسیب‌شناسی، اشتغال‌زایی، فرهنگی و غیره انجام می‌دهد.

وی متذکر شد: ما کسی را از داخل طرح ملی مسکن خارج نمی‌کنیم ولی کسی که فقط ۴۰ میلیون پرداخت کرده است با کسی که ۵۰۰ میلیون تاکنون پرداخته کرده است فرق دارد و قطعا افرادی که آورده زیادی داشته‌اند در اولویت گرفتن واحد خواهند بود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند گفت: باید دستگاه‌های متولی در شهر جدید سهند خدمات رسانی کنند ولی متاسفانه این موضوع کمرنگ است و ما مجبورا با اعتبارات خود و وزارتخانه وارد می‌شویم.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید