۱۴۰۱/۰۹/۱۵

روشن شدن وضعیت زمین‌های سایت هزار هکتاری قم

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با ارسال اظهارنامه‌های رسمی برای نهاد‌ها و ارگان‌ها زمین‌های سایت هزار هکتاری قم تا دو ماه آینده آزاد می‌شوند.
روشن شدن وضعیت  زمین‌های سایت هزار هکتاری قم

 به گزارش اخبار ساخته ها؛ آقای محمد صادقی مدیرکل راه و شهرسازی امروز در جلسه شورای تامین مسکن قم از آزادسازی زمین‌های سایت هزار هکتاری تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: با همکاری دستگاه قضایی، اظهارنامه‌های رسمی برای نهاد‌ها و ارگان‌هایی که این زمین‌ها در اختیارشان است ارسال شده که بعد از آزادسازی، برای ساخت مسکن اختصاص می‌یابد.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه از مجموع ۱۳۳ هزار ثبت نام کننده طرح نهضت ملی مسکن در قم، نزدیک به ۹۰ هزار نفر واجدند افزود: برای ۴۰ هزار نفر از واجدین شرایط در اراضی داخل پردیسان و ۵۶۰ هکتاری زمین تامین شده است.

وی با بیان اینکه استان قم در بخش نهضت ملی مسکن جزء استان‌های پیشتاز کشور است از طراحی نقشه‌های اولیه ساخت مسکن با حضور پیمانکاران خبر داد.

استاندار هم در این جلسه کاهش هزینه‌ها را از اولویت طرح نهضت ملی مسکن در قم دانست و با بیان اینکه پرداخت اقساط برای متقاضیان بالاست خواستار هماهنگی‌های لازم در بخش‌های مختلف برای پلکانی شدن اقساط شد.

آقای سید محمدتقی شاهچراغی با تقدیر از تلاش‌های انجام شده برای آماده سازی اراضی ۵۶۰ هکتاری و همچنین کمک ۲۰۰ میلیارد ریالی خیرین استان برای ساخت ۴ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی، استفاده از ظرفیت شرکت‌های تعاونی توانمند در کنار مشارکت‌های مردمی و خیرین با هدف افزایش رقابت و کاهش هزینه‌های ساخت را ضروری دانست.

استاندار همچنین بر لزوم توجه به زیرساخت‌های ضروری شهری در انبوه سازی مسکن تاکید کرد و گفت: طراحی‌ها باید به گونه‌ای باشد که از نظر سرانه آموزشی، تجاری، فرهنگی و سایر نیاز‌های شهروندان مشکلی ایجاد نشود.

انتهای پیام/

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید