۱۴۰۳/۰۵/۰۳

رشد ۵۰ درصدی نوسازی مسکن در بافت های فرسوده

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از اینکه روند نوسازی بافت های فرسوده شهری از خرداد تا بهمن امسال رشد ۵۰ درصدی داشته است، خبر داد.
رشد ۵۰ درصدی نوسازی مسکن در بافت های فرسوده

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد آئینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، گفت: با اجرای بسته تشویقی، نوسازی بافت فرسوده شتاب مناسبی گرفته است. طبق آمارها، روند نوسازی بافت‌های فرسوده از ۱۵۵ هزار واحد مسکونی در خردادماه امسال به ۲۲۵ هزار واحد رسید است و رشد تقریباً دو برابری در نوسازی بافت‌های فرسوده را در این مدت تجربه کردیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سهم کلان‌شهرها به ویژه تهران و مشهد در نوسازی بافت‌های فرسوده قابل توجه و حائز اهمیت است. بدین معنا که مساحت بافت‌های فرسوده در ۹ کلان‌شهر کشور معادل ۲۶ درصد است، اما در عملکرد نوسازی ۴۸ درصدی را به خود اختصاص داده‌اند.

آئینی گفت: ۲۲۵ هزار واحد از ابتدای دولت سیزدهم وارد فرایند ساخت و ساز شده است که این واحدها در بیش از ۶۳ هزار نقطه کشور در حال ساخت است. تاکنون ۵۷ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است که این رقم تا پایان امسال به ۸۰ هزار واحد می‌رسد.

وی در بیان رتبه‌بندی شهرهای برتر در زمینه نوسازی بافت‌های فرسوده گفت: شهرهای تهران، مشهد، کرمانشاه، تبریز، اصفهان و همدان به عنوان شهرهای برتر در زمینه نوسازی بافت فرسوده شناخته شدند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید