۱۴۰۳/۰۵/۰۱

دورنگی فایل‌‌‌ها در بازار مسکن پایتخت

رنگ سبز «قیمت مناسب» نزد واسطه‌‌‌ها غلبه دارد اما فایل‌‌‌های قرمز‌رنگ که قیمت پیشنهادی فروش آنها بیشتر از حد انتظار خریداران است، مشاهده می‌شود.
دورنگی فایل‌‌‌ها در بازار مسکن پایتخت

به گزارش اخبار ساخته ها؛ بازار مسکن شهر تهران را می‌توان یک بازار دورنگ قلمداد کرد که ترکیبی از فایل‌‌‌هایی با قیمت‌های مناسب و تند در آن وجود دارد. هرچند همچنان تعداد آپارتمان‌‌‌هایی که با قیمت مناسب و برابر با قیمت آخرین معاملات صورت‌گرفته در ماه گذشته فایل شده است، بر تعداد واحدهایی که قیمت پیشنهادی فروش آنها به اصطلاح تند است، غلبه دارد، اما اطلاق اصطلاح «دو‌رنگ» هم به این بازار بیراه نیست. یک بررسی موردی از طریق موتورهای جست‌‌‌وجوی آگهی‌‌‌های ملکی نشان می‌دهد در حال حاضر از هر پنج آپارتمان فروشی عرضه شده به بازار مسکن شهر تهران، یکی با قیمت قرمز فایل شده که برخی از این قرمزپوش‌‌‌ها واحدهای نوساز و کلیدنخورده هستند اما برخی دیگر میانسال.

وضعیت خاصی که این روزها در بازار مسکن حاکم است عملا پیش‌بینی آینده قیمت‌ها را دشوار کرده است اما به نظر می‌رسد تلاشی از ناحیه فروشنده‌‌‌های بازار وجود دارد تا بتوانند با ایجاد یک تب قیمتی، املاک خود را به بهایی بیشتر از آنچه اکنون در بازار رایج است، به فروش برسانند. اینکه تلاش برای بالا بردن تب قیمت در بازار تا چه اندازه موفق خواهد بود را وضعیت معاملات در ماه جاری و ماه‌‌‌های آتی منعکس می‌کند اما آنچه مسلم است این است که تلاش مذکور که از مهرماه آغاز شد، دست‌‌‌کم در هفته‌‌‌های گذشته فایده‌‌‌ای به حال فروشنده‌‌‌ها نداشته است؛ کمااینکه حجم معاملات در مهرماه نیز پایین‌‌‌تر از «کف رکودی» یعنی حدود ۳۰۰۰ فقره بود و این یعنی فعلا هیچ خبری از عجله برای معامله در بازار مسکن نیست.

 

انتهای پیام/

برچسب ها

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید