۱۴۰۳/۰۴/۲۳

حفظ امنیت شغلی و تامین مسکن ارزان برای کارگران

یک کارشناس حوزه کار، حفظ امنیت شغلی و تامین مسکن کارگری را از مطالبات و اولویت‌های مهم جامعه کارگری در سال جدید عنوان کرد.
حفظ امنیت شغلی و تامین مسکن ارزان برای کارگران

به گزارش اخبار ساخته ها؛ ناصر چمنی کارشناس حوزه کار درباره اولویت‌های حوزه کارگری در سال جدید اظهار کرد: یکی از اصلی ترین موضوعاتی که جامعه کارگری نسبت به آن دغدغه‌مند است، بحث امنیت شغلی است و در هفته کارگر سال گذشته و در دیدار با کارگران وعده پیگیری این موضوع داده شد؛ لذا انتظار داریم امسال نسبت به حفظ امنیت شغلی کارگران اهتمام بیشتری صورت گیرد.

 وی با تاکید بر رفع مشکلات و پیگیری مطالبات جامعه کارگری، ایجاد تشکل‌های آزاد کارگری جهت پیگیری امور و مطالبات صنفی کارگران را از دیگر اولویت‌ها برشمرد.

این کارشناس حوزه کار تصریح کرد: سال گذشته در کنار بحث امنیت شغلی، امنیت معیشتی خانوارهای کارگری نیز مطرح بود که از شرایط اقتصادی به ویژه نوسان بازارهای ارز در نیمه دوم سال تاثیر پذیرفت.

چمنی با بیان اینکه هزینه‌های مسکن بیشترین دریافتی کارگران را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: تأمین مسکن کارگران نیازمند عزم و اهتمام جدی است و بهترین راه برای خانه‌دار شدن کارگران ساخت مسکن از طریق تعاونی‌های مسکن است.

وی گفت: یکی از مشکلاتی که در بحث طرح‌های مسکن وجود دارد این است که طرح‌هایی که قبلا روی کاغذ آمده با تغییر دولت‌ها کنار گذاشته می‌شود و همین مسأله آسیب می‌زند.

این کارشناس حوزه کار ادامه داد: اگر آن طرحی که در شورای عالی کار پیش بردیم و ایرادات ماده ۱۴۹ قانون کار را برطرف کردیم و به هیات دولت ارسال شد، اجرا شود به خانه‌دار شدن کارگران خواهد کرد.

به گفته چمنی، به موجب این طرح زمین‌ در اختیار تعاونی‌های مسکن قرار می‌گیرد و با کمک کارفرمایان و همکاری وزارت کار و راه و شهرسازی ساخت خانه‌های ارزان برای کارگران در دستور کار قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید