۱۴۰۳/۰۳/۲۹

حداقل اجاره‌‌‌بها در نیمه شمالی تهران + جدول

بودجه اجاره‌‌‌ مسکن ریزمتراژ در مناطق واقع در نیمه شمالی تهران بر مبنای «رهن کامل» به متوسط ۴۰۰میلیون تومان رسید.
حداقل اجاره‌‌‌بها در نیمه شمالی تهران + جدول

به گزارش اخبار ساخته ها؛  بر پایه قیمت‌های پیشنهادی واحدهای مسکونی ریزمتراژ عرضه شده به بازار اجاره مناطق یک تا ۷ شهر تهران یعنی مناطقی که در نیمه شمالی پایتخت قرار گرفته‌‌‌اند نشان می‌دهد، مستاجرها در این بازار به طور متوسط باید حداقل بودجه ۱۰ میلیون تومانی برای رهن کامل هرمترمربع آپارتمان را در این مناطق در نظر داشته باشند که این میزان برای یک واحد ۴۰ مترمربعی معادل ۴۰۰ میلیون تومان است.

این میزان در مناطق بالاتر مانند مناطق یک تا ۳ بیشتر و در مناطق ارزان‌‌‌تر نیمه شمالی مانند مناطق ۶ و ۷ می‌تواند کمتر شود. با این حال در حال حاضر اگر فردی قصد اجاره آپارتمان با تاکید بر سکونت در نیمه شمالی پایتخت داشته باشد باید کف بودجه ۴۰۰ میلیون تومانی برای رهن کامل را در نظر داشته باشد.

در مناطق یک تا ۳ شهر تهران برای اجاره یک آپارتمان ۴۰مترمربعی، بودجه حداقل ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومانی (محاسبه اجاره‌‌‌بها در قالب رهن کامل) موردنیاز است. در منطقه ۴ و ۵ نیز این میزان حداقل به طور متوسط، ۴۰۰ تا ۵۰۰میلیون تومان است. این در حالی است که عرضه فایل ریزمتراژ در مناطق شمالی تهران به دلیل الگوی غالب که مبتنی بر بزرگ‌‌‌متراژ‌سازی و میان متراژ‌‌‌سازی (حداقل ۷۰ مترمربع) است، بسیار محدود است.

جدول زیر، مشخصات و اجاره‌‌‌بهای پیشنهادی تازه‌‌‌ترین فایل‌‌‌های ریزمتراژ عرضه شده به بازار اجاره مسکن مناطق یک تا ۷ پایتخت درج شده است. این فایل‌‌‌ها در واقع نشان‌دهنده و نماینده بودجه حداقلی موردنیاز برای اجاره آپارتمان در این هفت منطقه است.

 رهن خانه در شمال تهران

انتهای پیام/

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید