۱۴۰۳/۰۴/۰۴

تمدید مهلت پذیرش چک های صیادی نسل اول تا نیمه مهر

مهلت استفاده از چک‌های نسل اول صیادی (کرم رنگ) در سامانه چکاوک تا 15 مهرماه سال جاری تمدید شد
تمدید مهلت پذیرش چک های صیادی نسل اول تا نیمه مهر

به گزارش اخبار ساخته ها به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، با تمدید دو هفته‌ای مهلت پذیرش و پردازش چک‌های صیادی نسل اول در سامانه چکاوک، مهلت کارسازی این چک‌ها در این سامانه تا پایان روز شنبه 15 مهرماه سال 1402 تمدید شد و پس از آن، این چک‌ها تنها در شعب صادرکننده قابلیت پذیرش و نقدشوندگی دارند.

 

پیشتر بر اساس دستورالعمل‌های بانک مرکزی، چک‌های صیادی نسل اول (چک‌های صادره قبل از سال 1400) تنها تا ابتدای مهرماه سال جاری قابلیت کارسازی در سامانه چکاوک را داشت که بر اساس دستورالعمل جدید، مهلت پردازش آنها در این سامانه دو هفته دیگر تا نیمه مهرماه تمدید شد.

 

ذی‌نفعان چک‌های صادره طرح قدیم صیادی با سررسید 16 مهرماه به بعد، لازم است با مراجعه به شعب بانک صادرات ایران نسبت به واگذاری آنها به حساب اقدام کنند. بدیهی است از 16 مهرماه سال جاری، چک‌های قدیمی تنها در شعب بانک صادرکننده قابلیت کارسازی دارند.

 

 مشتریان بانک صادرات ایران می‌توانند ضمن مراجعه به شعب و تحویل دسته‌چک‌های قدیمی نسبت به دریافت دسته‌چک‌های صیادی جدید بنفش رنگ اقدام کنند.

 

بانک صادرات ایران همچنین به عنوان بانک پیشرو در ارائه نخستین چک امن دیجیتال نظام بانکی کشور (چکنو)، شرایط استفاده از چکنو را بدون محدودیت زمان و مکان و سقف مبلغ، از بستر همراه بانک فراهم کرده که رکورددار صدور بیشترین تعداد چک امن دیجیتال در نظام بانکی است.

 

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید