۱۴۰۳/۰۵/۰۳

تسهیلات بافت فرسوده به ۴۳ هزار و ۵۴۰ واحد پرداخت شد

مدیرعامل بانک مسکن تعداد تسهیلات پرداختی توسط آن بانک را در دولت سیزدهم۱۶ هزار و ۸۱۱ واحد عنوان کرد.
تسهیلات بافت فرسوده به ۴۳ هزار و ۵۴۰ واحد پرداخت شد

به گزارش اخبار ساخته ها از وزارت راه و شهرسازی، «عباس حسینی» روند ارائه تسهیلات بافت فرسوده را از ابتدای طرح نوسازی در این بافت‌ها توسط آن بانک تشریح کرد و گفت: بانک مسکن از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون ۴۳ هزار و ۵۴۰ فقره تسهیلات بافت فرسوده به مبلغ هفت هزار و ۷۸۱ میلیارد تومان پرداخت کرده است.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: تسهیلات بافت فرسوده از ابتدای طرح نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده ۱۶ هزار و ۸۱۱ فقره به میزان پنج هزار و ۳۲۸ میلیارد تومان در دولت سیزدهم پرداخت شد.

گفتنی است، همه متقاضیان می‌توانند برای ساخت یا نوسازی مسکن به سامانه طرح‌های حمایتی دولت مراجعه و در این سامانه بخش بافت فرسوده شهری ثبت‌نام کنند. در مرحله بعد از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران صلاحیت متقاضیان برای بهره‌مندی از تسیهلات بافت فرسوده شهری بررسی و پس از تایید به بانک‌های عامل از جمله بانک مسکن معرفی می‌شوند.

بر اساس بخشنامه، متقاضیان نوسازی در بافت فرسوده می‌توانند تا سقف هر واحد ۵۵۰ میلیون تومان معادل سقف تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن به صورت تلفیقی از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور و منابع داخلی بانک و بر اساس قرارداد عاملیت منعقده بین بانک، وزارت راه و شهرسازی و تایید وزارت امور اقتصاد و دارایی استفاده کنند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید