۱۴۰۳/۰۳/۰۲

تداوم سیاست ساخت خانه‌های یک‌طبقه حیاط دار در کشور

وزیر راه و شهرسازی گفت:برای امسال۵۰۰هزار فقره واگذاری زمین هدف‌گذاری شده است و بناست سال آینده نیز همین میزان واگذار شود که عدد بسیار قابل تأملی است.
تداوم سیاست ساخت خانه‌های یک‌طبقه حیاط دار در کشور

به گزارش اخبار ساخته ها؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، در جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی در شیراز گفت: امروز در کشور جهت ساخت مسکن کار بزرگی در قالب طرح نهضت ملی مسکن توسط دولت سیزدهم در حال انجام است.

بذرپاش میزان زمین تأمین شده برای اجرای این طرح را بی سابقه اعلام کرد و افزود: در حالی که در مسکن مهر در مجموع هشت هزار هکتار زمین تامین کردیم امروز و در طرح نهضت ملی مسکن در آستانه تامین ۵۰ هزار هکتار زمین در کل کشور قرار داریم.

وی خاطرنشان کرد: در استان فارس تاکنون تأمین افزون بر دو هزار و ۵۴۸ هکتار قطعی شده و حدود پنج هزار و ۱۰۰ هکتار در آستانه قطعی شدن است یعنی عدد زمینی که در استان تامین می شود کمی کمتر از کل زمین تأمین شده برای مسکن مهر در کل کشور است و این عدد نه کم سابقه بلکه بی سابقه است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با وجود مدیریت جدید در بنیاد مسکن بحث واگذاری زمین روستایی که در مقطعی یک آرزو بوده در دستور کار قرار گرفته و امروز در یکی از روستاهای اطراف شیراز شاهد این اتفاق هستیم.

وی همچنین یادآور شد: عدد زمینی که در استان فارس تامین می‌شود کمی کمتر از کل زمین تامین شده برای مسکن مهر در کل کشور است که این عدد در استان بی سابقه است.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای امسال ۵۰۰ هزار فقره واگذاری زمین هدف‌گذاری شده است و بناست سال آینده نیز همین میزان واگذار شود که عدد بسیار قابل تأملی است.

بذرپاش تصریح کرد: این زمین ها پس از آماده سازی به مردم تحویل داده می‌شود که برای آماده سازی این زمین ها نیز رقم بسیار بالایی صرف می شود.

وی ادامه داد: در مجموع کار بزرگی در طرح نهصت ملی مسکن در کشور در حال انجام است و اگر نظام بانکی قدری بیشتر همراهی کند در میزان ساخت و ساز مسکن شهری، روستایی و خودمالکی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به انتقادهای مطرح شده در خصوص ساخت تک طبقه افزود: تک طبقه سازی سیاست ماست و هرکجا زمین اجازه دهد این کار را با رعایت ملاحظات انجام خواهیم داد.

تک طبقه سازی سیاست ماست و هرکجا زمین اجازه دهد این کار را با رعایت ملاحظات انجام خواهیم داد.

بذرپاش، با اشاره به افتتاح آزادراه شیراز - اصفهان به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های عمرانی کشور گفت: امروز با افتخار می توانیم بگوییم در حوزه راهسازی مهندسان ایرانی به سطح قابل توجهی از توانایی رسیده اند که قابل افتخار است و برخی از کشورهای منطقه درخواست دارند که ظرفیت و توان مهندسان و شرکت های ما برای اجرای پروژه های راهسازی خودشان استفاده کنند.

وی افزود: این نشان می دهد که در این بخش توسعه بسیار خوبی شکل گرفته و باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازار

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید