۱۴۰۱/۰۹/۰۷

تداوم اجاره‌نشینی در کانتینرهای جنوب شهر تهران

کانتینرهای جنوب شهر تهران برای افرادی که توان اجاره خانه در تهران را ندارند، حکم خانه پیدا کرده است.
تداوم اجاره‌نشینی در کانتینرهای جنوب شهر تهران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار ساخته‌ها؛ در جنوب شهر تهران، از کانتینرهای ۲۰ فوتی به عنوان خانه استفاده می‌شود. این به اصطلاح خانه‌ها مخصوص کسانی است که دیگر توان اجاره مسکن در تهران را ندارند.

هزینه اجاره کانتینرهای جنوب تهران تا سال گذشته ماهیانه ۵۰۰ هزارتومان بود، اما این رقم حالا به ماهیانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. البته اجاره طبقات دوم ماهیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. برخی از انبارداران ودیعه‌ای نمی‌گیرند و برخی نیز تا ۵ میلیون تومان برای اجاره این کانتینرهای ۲۰ فوتی ودیعه می‌گیرند.

حجم اسباب و اثاثیه که در این کانتینرها جا می‌شود، به اندازه یک کامیون است. مناسب مستأجرانی که دیگر توان اجاره خانه در تهران را ندارند ومجبور به کوچ به خانه پدری هستند. برخی نیز در انتظار مهاجرت هستند و تا زمان موفقیت در کسب مجوزهای لازم برای مهاجرت، اسباب و اثاثیه‌شان را در این کانتینرها یا انبارهای اجاره‌ای نگهداری می‌کنند.

قیمت انبارهای داخل شهر اما به ارزانی این کانتینرهای حاشیه شهرنیست. گاهی تا ۳ میلیون تومان برای اجاره یک انباری ۲۰ متری در محدوده مرکزی شهر ماهیانه اجاره می‌گیرند. بیشتر این انبارهای فلزی دراتوبان آزادگان، فتح و ساوه است.

این انبارها البته تنها برای مستأجرانی که دیگر توان اجاره ملک در تهران را ندارند نیست، بلکه انبار جهیزیه عروسانی است که به هر دلیلی مراسم ازدواجشان به تأخیر خورده است. زوج‌های جوانی که امکان اجاره خانه‌ای مستقل را ندارند و برخی زوج‌های طلاق‌گرفته هم مقصد اسباب و اثاثیه خانه‌شان این کانتینرهای فلزی است. خانواده‌هایی که مجبور به اجاره خانه‌های کوچک هم می‌شوند، بخشی از مستأجران این انبارهای فلزی هستند.

اما همه کانتینرها را اسباب مردم فقیر و بی‌خانه پر نمی‌کند، بلکه بخشی از کانتینرهای بزرگ و ۴۰ فوتی را اجناس تجاری پر می‌کند. صاحبان این انبارها می‌گویند که اسباب واثاثیه‌هایی که در این کانتینرها انبار شده‌اند، دربرابر آتش‌سوزی بیمه هستند و نگهبانی ۲۴ ساعته و دوربین مدار بسته برای امنیت دارایی‌های مردم وجود دارد. در لیست کانتینرهای فلزی اجاره‌ای گاهی مواردی برای زندگی هم پیشنهاد شده است. کانتینری که ماهیانه ۲ میلیون تومان با ودیعه ۱۰ میلیون تومان برای سکونت افراد مجرد پیشنهاد شده است.

انتهای پیام/

انبار جهیزیه عروسانی

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید