۱۴۰۳/۰۴/۲۳
با حضور وزیر دادگستری، انجام شد؛

تامین اعتبار 100میلیاردی و کلنگ زنی تقاطع غیرهمسطح ورودی دانشگاه زنجان

تقاطع غیرهمسطح ورودی دانشگاه زنجان، امروز با حضور وزیر دادگستری کلنگ زنی شد و مقررشد, در بازه زمانی ۱۲ ماه و با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری برسد.
تامین اعتبار 100میلیاردی و کلنگ زنی تقاطع غیرهمسطح ورودی دانشگاه زنجان

به گزارش اخبار ساخته‌ها؛ به نقل از ایلنا،  مسعود بیات منش، مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان در آیین کلنگ زنی تقاطع غیرهمسطح ورودی دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه دانشگاه زنجان با 440 هکتار مساحت بزرگترین دانشگاه کشور و شمالغرب کشور به شمار می آید، گفت: در حال حاضر 15 هزار دانشجو و هیات علمی در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

بیات منش با بیان اینکه تقاطع همسطح ورودی دانشگاه زنجان ایمن سازی شده بود، گفت: در سفر ریاست جمهوری به استان زنجان اعتباری از محل طرح های نقاط حادثه خیر راه و شهرسازی برای این پروژه پیش بینی شده بود که امروز با حضور وزیر دادگستری این پروژه کلنگ زنی شد.

به گفته وی، پیمانکار این پروژه جهاد نصر انتخاب شده است و مقرر شده پروژه در بازه زمانی 12 ماهه و با اعتبار 100 میلیارد تومان به بهره برداری برسد.

امیر حسین رحیمی ، وزیر دادگستری نیز در حاشیه این مراسم درجمع خبرنگاران با اشاره به اینکه توفیقی حاصل شد به نمایندگی از سوی دولت در هفته دولت به استان زنجان سفر کنم، افزود: در این سفر از کارخانجات و واحدهای تولیدی راکد و تعطیل که مجدد به چرخه تولید بازگشتند نیز بازدید کردم.

رحیمی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم عزم حود را جزم کرده است تا این واحدها به چرخه تولید بازگردند، افزود: برخی از کارخانه ها به دلیل مشکلات حقوقی و قضایی راکد بودند که در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی این مشکلات بررسی و برطرف شدند.

وی با تاکید براینکه مشکلات سرمایه در گردش این وحدها نیز توسط دستگاه های اجرایی مرتبط حل می شود، اضافه کرد: در استان زنجان واحدهای تولید راکد و نیمه تعطیل بسیاری به چرخه تولید برگشته است؛ برخی از این این واحدها مشکلات خود را در این سفر بیان کردند و امیدواریم آن ها نیز به چرخه تولید بازگردند و اشتغال جوانان نیز حل شود.

ایجاد این تقاطع فقط یکی از مطالبات مردم و مسئولان استان زنجان و شهرستان زنجان بود که گفته می شود یکی از حادثه خیز ترین نقاط و دور برگردانهای زنجان محسوب می شد که ورود به محوطه دانشگاه زنجان را با خطر تصادفات مواجه کرده بود و دانشگاه زنجان بعنوان یکی از دانشگاه های سبز کشور و آفتاب توسعه استان مطرح بوده است؛ که طی سال های متمادی همواره حرف از کلنگ زنی و ایجاد تقاطع در این منطقه بود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید