۱۴۰۲/۰۹/۱۱
معاون وزیر راه و شهرسازی:

بعضی شهرها زمین دولتی ندارند

در برخی از شهرها هیچ ‌گونه زمین دولتی وجود ندارد و اراضی مردمی هم، اراضی درجه یک و دو کشاورزی هستند که برای استفاده از آنها ممنوعیت قانونی داریم.
بعضی شهرها زمین دولتی ندارند

به گزارش اخبار ساخته ها؛ معاون وزیر راه و شهرسازی از یک چالش مهم در اجرای طرح ساخت یک میلیون مسکن در سال خبر داد و گفت: در برخی از شهرها هیچ‌گونه زمین دولتی وجود ندارد و اراضی مردمی هم، اراضی درجه یک و دو کشاورزی هستند که برای استفاده از آنها ممنوعیت قانونی داریم. در بعضی از شهرهای شمالی مانند رامسر و تنکابن و برخی از شهرهای دامنه‌‌‌های زاگرس مانند سنندج، نتوانستیم اراضی دولتی را به میزان متقاضیان شناسایی کنیم.

ارسلان مالکی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود: یکی از راه‌حل‌‌‌ها در شهرهایی که دولت محدودیت تامین زمین دارد، مشارکت با بخش خصوصی است که ممکن است بنیادها باشند یا مردمی که در آن شهرها اراضی در اختیار دارند. تاکنون ۱۷‌هزار هکتار با بخش خصوصی به توافق رسیدیم که مراحل را طی می‌کند تا بتوانیم از این اراضی استفاده کنیم. ما روش‌های مختلف حتی خرید زمین را انجام می‌‌‌دهیم تا تامین زمین انجام شود. تاکنون زمین موردنیاز ۳۷۱‌هزار واحد ویلایی یا گروهی واگذار شده است. در شهرهایی که تقاضا با تامین زمین نسبت مناسبی داشته باشد اولویت با ویلاسازی است.

منبع: وزارت راه و شهرسازی

انتهای پیام/

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها