۱۴۰۳/۰۳/۰۶

برگزاری ۵ رزمایش برای نوسازی بافت های فرسوده

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از برگزاری پنج رزمایش از خرداد تا مهر در حوزه نوسازی مسکن در بافت فرسوده با همکاری گروه های جهادی خبر داد.
برگزاری ۵ رزمایش برای نوسازی بافت های فرسوده

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد آئینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در نخستین گردهمایی گروه‌های مردمی و جهادی و وزارت راه و شهرسازی متشکل از بازآفرینی شهری، مسکن و راه روستایی که با مشارکت سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، گفت: دوره‌های مختلف بازآفرینی شهری در حوزه اطلاع‌رسانی، ترغیب مردم به بازآفرینی شهری، مشارکت مردم برای نوسازی بافت‌های فرسوده، چگونگی دریافت پروانه نوسازی و چگونگی دریافت حمایت‌های مالی برای گروه‌های جهادی برگزار شد.

وی بیان کرد: مقرر است تا از فردا این دوره‌های آموزشی از سوی گروه‌های جهادی در ۳۱ استان و ۴۵۰ شهرستان تکرار شود و مردم با حقوق خود در بافت‌های فرسوده آشنا شوند و اقدام به نوسازی کنند. با برگزاری این همایش و دوره‌های تخصصی انتظار داریم تا از فردا بسیج سازندگی، گروه‌های معین خود را به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها معرفی کند تا ۵ رزمایش تا مهرماه امسال در همکاری با گروه‌های جهادی برگزار شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا شعار سال محقق و از ظرفیت‌های مردمی برای نوسازی بهره کافی گرفته شود.

همچنین محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در این همایش اظهار کرد: این شروع یک حرکت بزرگ مردمی است و با توجه به اینکه سطح تماس گسترده‌ای با مردم دارد، نیازمند بازتعریف الگوی رفتاری با مردم است.

وی افزود: امامین انقلاب به بسیجیان تاکید دارند تا در همه موارد تا آخرین لحظه ایستادگی کنند. حتی در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه، زودتر از بقیه در محل حاضر شوند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور یادآور شد: با تشکیل سازمان بسیج، به ویژه در دوران ۸ سال دفاع مقدس ورق برگشت و امروز در دولت مردمی آیت الله رئیسی امیدواریم که با  بهره‌گیری از توان بسیجیان به مردمی سازی دولت کمک و از ظرفیت بی نظیر مردم استفاده شود.

زهرایی خطاب به گروه‌های جهادی گفت: اولین اقدام در اجرای این طرح هم افزایی با اداره کل وزارت راه و شهرسازی و گروه‌های بسیج استانی و شهرستانی است.

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید