۱۴۰۳/۰۵/۰۲

برنامه ۱۶۶ هزار واحدی نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید

رییس هیات مدیره و سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید از اجرایی شدن فرآیند ساخت ۱۶۶ هزار واحد در همه شهرهای جدید خبر داد.
برنامه ۱۶۶ هزار واحدی نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید

به گزارش اخبار ساخته ها؛ «سعید غفوری» به تشریح عملکرد آن شرکت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن پرداخت و گفت: مسوولیت شرکت عمران شهرهای جدید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۶۰۰ هزار واحد بود که حدود ۲۱۰ هزار واحد از این تعداد، در عمل با ابلاغ شهرک‌سازی به سازمان ملی زمین و مسکن واگذار شد و اکنون مسوولیت شهرهای جدید در ساخت مسکن در شهرهای جدید حدود ۳۹۰ تا ۴۰۰ هزار واحد است.

تامین زمین ساخت ۳۳۳ هزار و ۷۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ادامه‌داد: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای حدود ۴۰۰ هزار واحد در گام نخست، تامین زمین برای ساخت واحدها، واگذاری زمین به شکل گروهی و انفرادی و در قالب طرح جوانی جمعیت را در دست انجام داریم.

وی خاطرنشان‌کرد: از ابتدای طرح تا دی‌ماه امسال برای حدود ۲۰۵ هزار و ۱۸۱ واحد در سطح شهرهای جدید تامین زمین انجام شد که این رقم در بهمن ماه امسال به حدود ۳۳۳ هزار و ۷۰۰ واحد افزایش یافت و رشد ۶۰ درصدی داشت.

غفوری با تاکید بر اینکه برای جبران کمبود زمین در احداث واحدهای نهضت ملی مسکن، شهرک سازی در برنامه قرار گرفته است، توضیح‌داد: درباره نهضت ملی مسکن تا اواخر بهمن ماه واحدهای دارای قرارداد در سطح کشور ۱۲۵‌هزار و ۹۳۵ واحد بوده است که برنامه‌ریزی برای حدود ۴۰ هزار واحد را در دستور کار داریم.

وی اظهار داشت: در برنامه است تا قبل از اتمام سال واحدهایی که در شهرهای جدید کار ساخت آنها آغاز می‌شود به بیش از ۱۶۶ هزار واحد قراردادهای نهضت ملی مسکن برسد.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید