۱۴۰۲/۰۹/۱۷

بازار مسکن دیگر به صرفه نیست

با توجه افزایش به چند برابری هزینه های ساخت و به سبب دوره طولانی بازگشت سرمایه، ورود به بازار مسکن دیگر به صرفه و صلاح نیست.
بازار مسکن دیگر به صرفه نیست

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد خیرخواه رئیس هیئت مدیره انجمن انبوه سازان سیستان و بلوچستان  اظهارکرد: در سه الی چهار ماه اخیر قیمت انواع مصالح ساختمانی حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد افزایش داشته که به طور مستقیم بر نرخ قیمت تمام شده مسکن اثر می گذارد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان استان سیستان و بلوچستان افزود: اگر بخواهیم قیمت مصالح ساختمانی و سایر نهادهای مرتبط در ساخت مسکن را منظور کنیم شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ مصالح در یکسال اخیر بوده ایم.

وی ادامه داد: در ماه‌های اخیر شاهد افزایش نرخ پروانه بها و عوارض شهرداری و همچنین رشد قیمت نرخ خدمات نظام مهندسی بودیم که قیمت تمام شده مسکن را به طرز محسوسی افزایش می‌دهد.

خیرخواه بیان کرد: افزایش قیمت مسکن سبب شده تا خرید و فروش دربازار مسکن به حداقل ممکن برسد و رکود شدیدی در بخش ساختمان در استان سیستان و بلوچستان به ثبت برسد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان استان سیستان و بلوچستان گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن و ساختمان به سبب دوره طولانی بازگشت سرمایه، دیگر به صرفه و صلاح نیست.

وی عنوان کرد: شاید برخی از فعالان صنعت ساختمان که از سرمایه‌های کلان و هنگفتی برخوردار هستند بتوانند دوره طولانی بازگشت سرمایه را تحمل کنند اما این دوره خواب سرمایه برای بسیاری از فعالان حوزه مسکن سخت و طاقت فرسا است.

وی بیان کرد: هرچند بازار مسکن نسبت به سایر بازارهای رایج مانند طلا و ارز از نوسانات و ریسک کمتری برخوردار بوده اما دوره بازگشت سرمایه در این صنعت بسیار طولانی است.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید