۱۴۰۳/۰۳/۲۸

بازار سرمایه، ظرفیت بسیاری برای افزایش سهم در تامین مالی دارد

رئیس سازمان بورس گفت: امیدواریم بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای بتواند نقش خوبی را در تامین مالی پروژه‌ها انجام دهد.
بازار سرمایه، ظرفیت بسیاری برای افزایش سهم در تامین مالی دارد

به گزارش اخبار ساخته ها از سازمان بورس، مجید عشقی در مراسم رونمایی از بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای، اظهار کرد: یکی از مشکلات کنونی اقتصاد، تامین مالی بنگاه‌ها به ویژه پروژه‌های ناتمام است. اقتصاد ما عادت کرده در تنگناهای مالی سراغ سازوکار بانک‌ها برود.

وی افزود: فرصت مناسبی است که بازار سرمایه بتواند سهم تامین مالی را افزایش دهد که این کار نیازمند طیف جدیدی از ابزارها است. بازار سرمایه از ظرفیت بالایی برای افزایش سهم تامین مالی اقتصاد برخوردار است.

رئیس سازمان بورس گفت: ابزارهای مورد نیاز برای تامین مالی ریسک‌های متفاوتی دارد، از جمله اینها تامین مالی پروژه‌ها است و لازم بود بازار جدیدی برای این دسته از تامین مالی‌ها ایجاد شود. امیدواریم بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای بتواند نقش خوبی را در تامین مالی پروژه‌ها انجام دهد. این بازار در بسیاری از کشورها وجود دارد و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای در آن ساماندهی شده‌اند.

عشقی بیان کرد: در این پذیره‌نویسی ۹۵ هزار نفر شخص حقیقی سهام شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس را خریداری کردند و ۳۰۰ شحص حقوقی هم این سهام را خریداری کردند.

وی اظهار کرد: این اتفاق نتیجه نخستین سفر استانی ارکان بازار سرمایه بود که خوشبختانه سفرهای استانی با استقبال خوبی مواجه بوده و موجب تحول نگاه‌ها به تامین مالی از بازار سرمایه شده است و قطعاً باید این سفرها ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان بورس گفت: یکی از مزایایی پذیرش پروژه‌ها در بازار سرمایه ارائه گزارشات ماهانه به صورت مستمر است و هیات مدیره باید به افکار عمومی پاسخگو باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید