۱۴۰۳/۰۵/۰۳

الحاق ۴۰۰ هکتار زمین به ۳ شهر برای ساخت مسکن ملی

دبیر شورای‌عالی شهرسازی از موافقت شورا با الحاق در مجموع بیش از ۴۰۰ هکتار اراضی به محدوده شهرهای رفسنجان، سیرجان و آران و بیدگل خبر داد.
الحاق ۴۰۰ هکتار زمین به ۳ شهر برای ساخت مسکن ملی

به گزارش اخبار ساخته ها به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خسرو دانشجو از برگزاری نهمین جلسه شورا عالی شهرسازی و معماری در سال جاری و الحاق بخشی از اراضی به محدوده برخی شهرها برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

معاون معماری و شهرسازی گفت: الحاق اراضی 278 هکتاری به محدوده شهر رفسنجان به منظور تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در نهمین جلسه شورا با توجه به نیازهای شهر رفسنجان با نظر تمامی اعضا و نظر کمیته فنی شورا، مصوب شد. همچنین، الحاق اراضی 104 هکتاری به محدوده شهر سیرجان در کرمان برای طرح نهضت ملی مسکن با ملاحظاتی از جمله تامین سرانه فضای سبز، تامین سرانه‌های خدماتی، عدم تداخل قانونی با حریم قانونی اراضی پادگان به تصویب رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شورای‌عالی شهرسازی و معماری با بلندمرتبه‌سازی در شهر سمنان به شکل پهنه‌ای با اکثریت آرای اعضای اصلی شورا رای مثبت داد.

به گفته دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری، طرح جامع شهر مبارکه با جمعیتی بالغ بر 93 هزار نفر در افق 1417 با رعایت ملاحظاتی همچون تامین حداقل سرانه 15 متر فضای سبز برای شهر مبارکه، حفظ اراضی کشاورزی و باغات مجموعه شهر مصوب شد.

وی تاکید کرد: توصیه مجموعه شورای عالی شهرسازی و معماری به شهر مبارکه و مسئولان محلی این بود تا نسبت به گسترش فضای سبز تا جایی که ممکن است توجه داشته باشند و همچنین مقرر شد تا جاده ارتباطی بین شهر مبارکه و کارخانه فولاد مبارکه در حاشیه جاده ارتباطی حتما توسط فولاد مبارکه درختکاری و آبیاری شود.

دانشجو همچنین از الحاق 26 هکتار اراضی منفصل به شهر آران و بیدگل برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید