۱۴۰۳/۰۳/۰۱

اقامتگاه اسکی بارین

رتبه دوم جایزه معمار در بخش ساختمان های عمومی،‌سال ۱۳۹۰.
اقامتگاه اسکی بارین

به گزارش اخبار ساخته ها؛ در پاییز سال ۱۳۸۷ طراحی داخلی پروژه را آغاز کردیم و به طور همزمان در حال کار بر روی نمای خارجی بودیم. بارین در یک کیلومتری پیست اسکی شمشک (دومین پیست اسکی بزرگ ایران بعد از دیزین) و در قلب کوه واقع شده است و ۵۵ دقیقه از تهران با خودرو فاصله دارد. طبیعت چشمگیر اینجا ما را بر آن داشت تا این کار را به عنوان یک پروژه نمایشی که رابطه بین طبیعت و معماری را جستجو می کند در نظر بگیریم.

 هدف از این پروژه نمایش ایده های جدیدی است که به اصلاح رابطه طبیعت و معماری بدون تقلید کورکورانه از مدل های بومی و یا کپی برداری از سبک های وارداتی تاریخی کمک می کند. مقصود این پروژه رسیدن به این است که هر محصول فرآیند طراحی معماری باید آزاد و انعطاف پذیر باشد و به محیط پیرامون پاسخ دهد.عوامل طبیعی منطقه شامل مناظر پوشیده از برف به عنوان مشخصه این منطقه و خطوط سیال کوه هاست که ساختمان را در بر گرفته اند.

 در فرآیند طراحی ما همچنین از ایگلو ها که پناهگاه های ساکنان بومی قطب شمال است نیز الهام گرفته ایم. اما در اینجا به جای بلوک های یخ، لایه های توپوگرافی به صورت افقی بر روی یکدیگر قرار گرفته تا یک فرم گنبدی را ایجاد کند. پس از آن یک طرح استعاری ترکیبی که فرم های طبیعی و مصنوع بشر را به کار برده منبع الهام برای رسیدن به فرم نهایی بوده است.

 تهران، شمشک

شرکت مشاور: استودیو ری را

معمار: عباس ریاحی فرد، فریناز رضوی نیکو

مساحت: 10.000 مترمربع

انتهای پیام/

منبع: Caoi.ir

 

 

سایر تصاویر

اقامتگاه اسکی بارین
اقامتگاه اسکی بارین
اقامتگاه اسکی بارین
اقامتگاه اسکی بارین

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید