۱۴۰۱/۱۱/۱۴

افزایش تسهیلات ساخت مسکن در شهر و روستا

مبلغ ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن کافی نیست و این عدد باید به ۶۰۰ تا ۶۵۰ میلیون تومان برسد.
افزایش تسهیلات ساخت مسکن در شهر و روستا

 به گزارش اخبار ساخته ها؛ استاندار فارس گفت: پیشنهاد ما به وزارت راه و شهرسازی این بود که تسهیلات ساخت مسکن در شهر و روستا افزایش پیدا کند؛ البته احصای زمین‌ها و در اختیار مردم گذاشتن هرچه سریعتر زمین‌ها برای احداث مسکن نیز از اهمیت بیشتری در خانه‌دار شدن متقاضیان برخوردار است.

محمدهادی ایمانیه افزود: بهره‌گیری از ظرفیت روستاها و احیای بافت فرسوده در شیراز و سایر شهرستان‌های بزرگ کمک بسیاری به خانه‌دار شدن مردم و ساماندهی مناطق مختلف استان فارس می‌کند.

استاندار فارس پیشنهاد داد: در شهرهایی که امکان احداث ساختمان یک طبقه وجود دارد بهتر است که زمین‌های مشخص شده برای ساخت مسکن در اختیار مردم قرار بگیرد تا آنها بتوانند پس از دریافت وام، مطابق با سلیقه خودشان اقدام به احداث ساختمان کنند.

ایمانیه افزود: وقتی احداث ساختمان به دست دولت باشد ممکن است تا زمانی که ساختمان تکمیل نشود آن را به مردم تحویل ندهند اما اگر از همان ابتدا زمین برای ساخت مسکن در اختیار مردم قرار بگیرد آنها می‌توانند برای رهایی از اجاره‌نشینی حتی در ساختمان نیمه کاره خود هم ساکن شوند و خانه را با سلیقه خودشان بسازند.

وی اضافه کرد: دولت تمام تلاش خود را برای انعقاد تفاهم‌نامه با بانک‌ها جهت اعطای تسهیلات ساخت مسکن به کار گرفته است؛ یکشنبه ۱۲دی‌ماه جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور داشتیم و دکتر مخبر در این جلسه اعلام کرد که تمهیداتی در این رابطه اندیشیده شده و جلساتی با رؤسای بانک‌ها برای تحقق این امر برگزار شده است؛ البته نیاز است جلسات بیشتری برای دستیابی به اهداف‌مان در این زمینه برگزار شود.

استاندار فارس با بیان اینکه استان فارس از سه هزار روستا بهره می‌برد، گفت: برای کمک به روستانشینان و روستاییانی که قصد مهاجرت معکوس دارند و می‌خواهند به روستاهای خود بازگردند و همچنین به منظور کاهش حاشیه‌نشینی باید در طرح هادی روستایی تجدید نظر شود؛ می‌بایست زمینی را در اختیار روستائیان قرار دهیم تا بتوانند خانه‌های خود را در روستا بسازند؛ این امر نقش بسزایی در توسعه روستاها در استان فارس خواهد داشت.

استاندار فارس با بیان اینکه استفاده از ظرفیت روستا و احیای بافت فرسوده می‌تواند به خانه‌دار شدن بسیاری از مردم کمک کند، اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت بافت فرسوده در شیراز و سایر شهرستان‌های بزرگ هم کمک بسیاری به خانه‌دار شدن مردم و ساماندهی مناطق مختلف استان فارس می‌کند؛ به عنوان مثال می‌توانیم تسهیلاتی را در اختیار صاحبان چندین خانه که در بافت فرسوده واقع شده‌اند قرار دهیم و به آنها کمک کنیم که به تخریب و نوسازی ساختمان‌های قدیمی خود در این مناطق بپردازند.

یکشنبه ۱۲ دی‌ماه ۱۴۰۱، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی نیز در نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در جلساتی که با استانداران داشتیم، بسیاری از آن‌ها بر این باور هستند که مبلغ ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن کافی نیست و این عدد باید به ۶۰۰ تا ۶۵۰ میلیون تومان برسد. لذا با بانک‌های ملی، سپه و ملت، تفاهمنامه امضا کرده‌ایم و تفاهمنامه با بانک پارسیان و دیگر بانک‌های خصوصی نیز امضا خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟