۱۴۰۳/۰۴/۳۰

استفاده از شرکت های دانش بنیان در حوزه ساخت مسکن

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از آمادگی کامل این مرکز از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه راه، ساختمان، مسکن و شهرسازی خبر داد.
استفاده از شرکت های دانش بنیان در حوزه ساخت مسکن

به گزارش اخبار ساخته ها؛   نخستین رویداد مسئله‌محور بسیج ایده‌ها و طرح‌ها، در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در آئین افتتاح نخستین رویداد مسئله‌محور بسیج ایده‌ها و طرح‌ها، سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با معرفی اجمالی فعالیت‌های علمی و پژوهشی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در طی پنج دهه گذشته، بهره‌مندی از ظرفیت‌های فناورانه کشور اعم‌از شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر طی تعامل و همکاری تنگاتنگ با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری را، از آخرین برنامه‌های مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به‌ویژه در حوزه نهضت ملی زمین و مسکن برشمرد.

حیدری گفت: دستیابی به سه عامل سرعت، کیفیت و قیمت در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن که همواره مورد تأکید وزارت راه و َشهرسازی نیز بوده است، تنها با اشاعه رویکرد صنعتی‌سازی در حوزه ساخت‌وساز کشور و با بهره‌مندی مضاعف از ایده‌ای فناورانه و استفاده بهینه از تولیدات دانش‌بنیان کشور در بخش مصالح نوین ساختمانی میسر خواهد بود.

وی اشاعه فرهنگ استفاده از مصالح ساختمانی دارای گواهی‌نامه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی را، عامل بسیار مهم دیگری درجهت ارتقای حوزه ساخت‌وساز کشور معرفی نمود.

حیدری ظرفیت نهضت ملی مسکن و حجم ساخت‌وساز در آن را فرصت مغتنمی برای تثبیت فرهنگ استفاده از تولیدات دانش‌بنیان و دارای گواهی‌نامه فنی مرکز تحقیقات دانست تاجایی‌که با پرداخت جدی این مهم، بستر لازم برای استفاده از این گونه مصالح ساختمانی را در مابقی ساخت‌وسازها در خارج نهضت ملی زمین و مسکن را نیز، فراهم خواهد آورد.

در پایان این مراسم، ضمن رونمایی از تفاهم‌نامه منعقده سه‌جانبه فی‌مابین وزارت کشور، بنیاد تعاون بسیج و مؤسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج برای همکاری مضاعف در پروژه‌های ساخت‌وساز اجتماع‌محور، نمایشگاه جانبی این رویداد نیز مورد بازدید شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید