۱۴۰۲/۰۹/۱۶
رئیس سازمان برنامه و بودجه‌کشور گفت:

ارائه بیمه تکمیلی رایگان برای اقشار ضعیف

دولت در نظر دارد در برنامه هفتم خدمات دیگری را همچون خدمات بیمه تکمیلی برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه و دهک‌‌‌‌‌‌‌های پایین درآمدی در نظر بگیرد.
ارائه بیمه تکمیلی رایگان برای اقشار ضعیف

به گزارش اخبار ساخته ها؛ داود منظور در چهل و ششمین نشست بررسی برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: با حمایت و پشتیبانی نمایندگان مردم در مجلس شورای‌اسلامی، قبلا حکمی مبنی‌بر رایگان‌کردن فرانشیز بیماران در دهک‌‌‌‌‌‌‌های اول تا پنجم تصویب شده است و دولت به ‌دنبال این است که خدماتی شبیه به بیمه تکمیلی را نیز در صورت تامین منابع مورد‌نیاز به دهک‌‌‌‌‌‌‌های پایین درآمدی ارائه دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه‌کشور در ادامه گفت: الان افرادی که در دهک‌‌‌‌‌‌‌های بالای درآمدی هستند، از خدمات بیمه تکمیلی استفاده می‌کنند و دهک‌‌‌‌‌‌‌های پایین عملا فقط خدمات بیمه پایه را می‌گیرند.

منظور سپس با بیان اینکه دولت به‌دنبال اجرای برنامه حمایتی درمان مازاد بر بسته بیمه پایه در بیمارستان‌‌‌‌‌‌‌ها و مراکز درمانی دولتی برای دهک‌‌‌‌‌‌‌های پایین درآمدی است، افزود: دولت این اجازه را از مجلس می‌گیرد که برای سه دهک پایین درآمدی، خدماتی را شبیه به بیمه تکمیلی فراهم کند و ان‌‌‌‌‌‌‌شاءالله منابع اجرای این طرح هم در طول دوره برنامه تامین می‌شود.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید