۱۴۰۱/۰۹/۰۷

احداث بیش از ۱۵ هزار واحد مسکونی در استان خراسان شمالی

پانزده هزار و ۳۳ واحد مسکونی در استان خراسان شمالی در قالب پروژه‌های نهضت ملی مسکن، مسکن شهری، مسکن روستایی، خودمالکی، گروه‌های ساخت و بافت فرسوده در سطح استان در حال احداث است که از این تعداد چهارده هزار و ۳۳۸ واحد تخصیص پروژه انجام شده است.
احداث بیش از ۱۵ هزار واحد مسکونی در استان خراسان شمالی

 به گزارش اخبار ساخته ها؛ قاسم قاسمی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت : از تعداد مذکور ده هزار و ۷۱۸ واحد اخذ پروانه و تجهیز کارگاه صورت گرفته است و پیشرفت فیزیکی این واحد‌ها به صورت میانگین از ۳ تا ۵۷ درصد است.

قاسمی گفت : تعداد ۶۲۱۱۶ متقاضی تاکنون در شهر‌های استان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۲۳۱۲۰ متقاضی تایید نهایی صورت گرفته و ۷۵۳۰ متقاضی وجه خود را به حساب واریز کردند.

او   گفت : براساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، سهم چهارساله استان خراسان شمالی در بحث نهضت ملی مسکن، حدودا ۴۶ هزارواحد است که سالانه تقریبا ۱۲ هزار واحد در استان می‌بایست احداث شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت  : در سال اول دولت در استان، ۱۵ هزار واحد در دست اجرا داریم، این در حالی است که ۳ هزار واحد بیشتر از سهم سالیانه استان که تقریبا ۱۲ هزار واحد می‌باشد، تعیین شده است. براساس ارزیابی هفته‌ای که در روز‌های یکشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام می‌شود، جزو استان‌های برتر در بحث تامین زمین، تعیین تکلیف متقاضیان و احداث پروژه‌های نهضت ملی مسکن است و استان خراسان شمالی جزو استان‌هایی است که زمین مورد نیاز جهت احداث ۴ ساله در بحث طرح نهضت ملی مسکن را تامین نموده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید