۱۴۰۳/۰۳/۰۱

اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در لرستان

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در ززوماهرو در حال اجرا است.
اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در لرستان

به گزارش اخبار ساخته ها؛ پویا تابعی مدیرکل بنیاد مسکن لرستان، اظهار کرد: رسالت بنیاد مسکن در روستاها بوده و آمادگی برای همکاری و هم‌افزایی نیز در برخی از نقاط شهری وجود دارد و در راستای مسکن محرومین و ساخت واحدهای دیگر کمک خواهیم کرد.

وی با اشاره به تسهیلات مسکن روستایی، افزود: تسهیلات مسکن روستایی علاوه بر اینکه مصوبه هیات دولت می‌خواهد دو سیکل متفاوت نیز دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان خاطرنشان کرد: یکی از سیکل‌ها این بوده که تضمین نامه‌های را دولت به بانک ارائه کند؛ تضمین نامه سازمان برنامه برای کاهش نرخ سود از ۲۳ درصد به ۵ درصد و دیگری صندوق ملی نیز یک تضمین نامه را جهت بازپرداخت این تسهیلات را باید به بانک مرکزی ارائه دهد که این تضمین نامه فعلا انجام نشده است.

تابعی اضافه کرد: در زمینه توسعه پایدار منظومه های روستای در هر بخش ورود پیدا کرده که در این راستا ززوماهرو را به عنوان پایلوت انتخاب شده است.

وی بیان کرد: در این زمینه علاوه بر بحث روستایی در زمینه مباحث اشتغال و اقتصادی، ظرفیت و پتانسیل‌های در سطح منطقه شناسایی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان ادامه داد: ۵ بخش دیگر شامل زاغه، پاپی، کاکاوند، معمولان و مرکزی کوهدشت نیز برای این طرح در نظر گرفته شده است.

تابعی با اشاره به ساخت و سازها در مسیر روستاها، تصریح کرد: در سطح روستاها مرجع صدور پروانه دهیاری‌ها و در شهر نیز شهرداری مرجع صدور پروانه بوده که مرجع رسیدگی به تخلفات خود مراجع صدور پروانه هستند.

وی با اشاره به سیل‌زدگان معمولان، افزود: در راستای واحدهای نیمه‌تمام در پلدختر و معمولان با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد که از طریق تسهیلات بانکی تکمیلی برای ۲۸۵۰ واحد به عنوان تکمیلی واحدهای سیل‌زدگان تامین شود که در صورت تامین اعتبار پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع خبر: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید