۱۴۰۳/۰۳/۲۸

آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن چهارمحال و بختیاری گفت: در بیشتر شهرها مخصوصاً شهرهای با متقاضی بالا، زمین مناسب از سوی راه و شهرسازی تامین شده است.
آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری

به گزارش اخبار ساخته ها؛ مرتضی رفیعی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن چهارمحال و بختیاری در خصوص روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن، اظهار کرد: از زمانی که تامین زمین از سوی راه و شهرسازی انجام شود اقدامات لازم از سوی بنیاد مسکن آغاز خواهد شد، به طوری‌که در حال حاضر در شهرکرد پروژه ۱۲۰۴ واحدی از پیشرفت ۶۵ درصدی و در شهر بروجن پروژه ۲۸۰ واحدی از پیشرفت ۶۰ درصدی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در استان به دو روش گروه‌های ساخت و انبوه‌سازی در حال اجرا است، افزود: عملیات اجرایی گروه‌های ساخت تاکنون برای ۵۰۰ واحد آغاز و برای برخی از واحدها به دلیل هزینه‌های بالای اخذ پروانه در بحث پرداخت بیمه کارگری همچنان آغاز نشده است، از طرفی بیشتر سایت‌هایی که برای طرح نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شده هنوز زیرساخت‌های لازم را ندارد و این موضوع موجب وقفه در انجام کار پروژه‌ها شده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مهم‌ترین بحث در تحویل پروژه‌ها به متقاضیان تامین منابع مالی است، تصریح کرد: بیش‌تر متقاضیان شرایط اقتصادی مطلوبی ندارند و تامین آورده از توان متقاضیان اندکی خارج شده به همین دلیل دولت تسهیلات ۳۵۰ و ۵۵۰ میلیون تومانی را در نظر گرفت اما ضوابط ابلاغی به بانک‌ها مبنی بر پیشرفت بالای ۶۰ درصدی به پروژه‌ها بود که در تامین منابع مالی وقفه زیادی افتاد و این موضوع موجب شده پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها به طور چشمگیری کاهش یابد.

رفیعی گفت: پیش‌بینی گذشته برای افتتاح این پروژه‌ها در هفته دولت بود اما این امر محقق نشد، با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود امید است دهه فجر امسال بتوان برخی از پروژه‌ها را افتتاح کرد، گرچه تحویل پروژه به متقاضیان قابل پیش‌بینی نیست.

وی در خصوص روند اجرای پروژه‌ها باتوجه به وضعیت آب و هوایی استان، بیان کرد: در صورتی‌که وضعیت آب و هوایی استان همچون سال گذشته باشد حدود دو تا سه ماه پروژه‌ها تعطیل خواهند شد، اما با این وجود امکان انجام کارهای تاسیساتی حتی با پیشرفت کم وجود دارد.

رفیعی ادامه داد: در شهرهایی که زمین تامین نشده متقاضی زیادی نبوده، اما راه و شهرسازی طبق برنامه وظیفه تامین زمین را برعهده دارد، البته طی سه ماه آینده زمین بسیاری از شهرها تامین و تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه در شهر چلگرد با وجود زمین مناسب متقاضی کمی وجود داشت، خاطرنشان کرد: به دلیل تعداد کم متقاضیان مجدداً سامانه برای ثبت‌نام باز شده است.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید