۱۴۰۳/۰۳/۰۵

آخرین وضعیت ساخت مسکن در ۳ منطقه همدان

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: به‌زودی تأمین زمین در ۲۸ شهر استان تکمیل می‌شود و مشکلی از این بابت در استان نخواهیم داشت.
آخرین وضعیت ساخت مسکن در ۳ منطقه همدان

به گزارش اخبار ساخته ها؛ مجید صالحی مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به اینکه در همدان و ملایر توافقاتی انجام شده است، درباره عقب‌ماندگی جورقان در زمینه تأمین اراضی مسکن ملی، اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر جورقان برای توافق اراضی باید کمک کنند.

وی تصریح کرد: اگر مشکل جهادکشاورزی در زمینه واگذاری اراضی کشاورزی به بحث مسکن وجود نداشت در حال حاضر تمام ۲۸ شهر استان تأمین می‌شد البته راضی نیستیم اراضی کشاورزی مرغوب و درجه یک کشاورزی برای مسکن اختصاص یابد بلکه اراضی مدنظر ما اراضی دیم درجه سه‌ای است که فایده‌ای برای کشاورز ندارد.

صالحی افزود: اگر جهادکشاورزی در این زمینه همکاری کند و اراضی دیم غیرقابل کشت را به مسکن اختصاص دهد، مشکل تأمین زمین در اکثر شهرهای استان حل می‌شود.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان درباره تماس‌های متقاضیان مسکن ملی درباره پیامک‌های واریز وجه، با بیان اینکه پیامک واریز وجه در دو ماه اخیر تنها برای پروژه ۴۸۰ واحدی شهرک فرهنگیان همدان بوده است، گفت: این پروژه در دو ماه اخیر پیشرفت خوبی داشته است به‌طوریکه تاکنون پیشرفت ۴۰ درصدی پیدا کرده و برای ادامه نیاز است پول تزریق شود.

وی با اشاره به اینکه پیمانکار این پروژه قول داده تا پایان آذرماه اسکلت آن به اتمام برسد، تصریح کرد: در صورتی‌که آورده متقاضیان به‌موقع به پروژه تزریق شود این پروژه می‌تواند پیشرفت کند.

صالحی با بیان اینکه آورده اولیه متقاضیان مسکن ملی پروژه ۴۸۰ واحدی شهرک فرهنگیان تا مدت‌ها آزاد نشده بود، افزود: در مقطع زیادی کارگزار هزینه اجرای پروژه را پرداخت کرد و از مردم پولی نگرفت تا پروژه پیش برود و در حال حاضر پروژه روی ریل افتاده و نیاز است آورده متقاضیان تزریق شود.

این مقام مسئول درباره پروژه ۱۲۰ واحدی شهرک بهشتی همدان نیز خاطرنشان کرد: بخشی از این پروژه افتتاح شده و قسمت‌هایی از این پروژه مانند محوطه‌سازی و دیوار حائل باقی مانده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به اینکه پیشرفت پروژه ۶۹۰ واحدی شهرک بهشتی به بیش از ۵۵ درصد رسیده است، یادآور شد: در حال حاضر پروژه به مرحله تیغه چینی رسیده و امیدواریم تا اوایل سال آینده به اتمام برسد.

صالحی با بیان اینکه پروژه کوی پرواز نیز پیشرفت خوبی دارد، افزود: بعضی از بلوک‌های پروژه ۱۱ هزار واحدی مسکن ملی کوی پرواز به سقف سوم رسیده و کار متوقف نشده است.

وی درباره احداث مراکز عمومی این شهرک، خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که در حال انجام است، آماده‌سازی اراضی کاربری‌های عمومی مانند مسجد، مدرسه و ... است که ساخت آنها از همین الان شروع می‌شود.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید