۱۴۰۱/۱۱/۱۴

آغاز ساخت خانه‌های یک طبقه نهضت ملی مسکن در ۸ شهر جدید

مقام مسئول شرکت عمران شهرهای جدید ایران از آغاز ساخت خانه‌های یک طبقه حیاط‌دار نهضت ملی مسکن در ۸ شهر جدید کشور خبر داد.
آغاز ساخت خانه‌های یک طبقه نهضت ملی مسکن در ۸ شهر جدید

به گزارش اخبار ساخته ها؛ سیدعلیرضا مکبری اظهار کرد: در 8 شهر جدید کشور ساخت خانه‌های ویلایی و حیاط‌دار کلید خورده و یکی از برنامه‌های تحولی در وزارت راه و شهرسازی دولت سیزدهم در حوزه مسکن، توجه به سبک و سیاق خانه‌سازی با مدل ایرانی- اسلامی است.

وی افزود: اکنون در شهر پرند ساخت 2200 واحد مسکونی یک و دو طبقه به صورت مشارکتی حیاط‌دار و سه و چهار طبقه آغاز شده است.

وی بیان کرد: در شهرهایی که با کمبود زمین مواجه هستیم به طور قطع، ساخت مسکن به صورت محدود در تراکم ارتفاع انجام می‌شود، تا تقاضای شهر جدید و مردم مدیریت شود.

وی تاکید کرد: تقاصای خوبی برای ساخت خانه‌های ویلایی و حیاط دار در شهرهایی مانند پرند، پردیس و هشتگرد وجود دارد.

مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شهرهای جدید همچنین با اشاره به ظرفیت شهر جدید امیر کبیر، گفت: این شهر جدید از جمله شهرهایی است که با نگاه ویلایی‌ساز و توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی طراحی شده و باید در مرحله بعدی که عملیات ساخت 20 هزار واحد مسکونی هدفگذاری شده، نمادها، هویت‌ها و مولفه‌های داخلی و خارجی به خصوص در نمای ساختمان‌ها مد نظر قرار گیرد.

مکبری یادآور شد: سقف خانه‌ها نباید به صورت شیروانی باشد چراکه نماد یک خانه حیاط‌دار، مولفه‌های ایرانی و کاشیکاری فیروزه‌ای است که امکان اجرای آن در این سبک خانه‌سازی وجود ندارد.

انتهای پیام/

منیع خبر: تسنیم

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟