۱۴۰۱/۰۹/۰۷

هزینه ۷۷۰ میلیارد ریالی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری اردبیل

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل از صرف هزینه ۷۷۰ میلیارد ریالی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان خبر داد.
هزینه ۷۷۰ میلیارد ریالی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری اردبیل

به‌گزارش اخبار ساخته‌ها؛ فردین عینی سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل، در مصاحبه با خبرنگاران گفت: «در سال جاری اعتباری ۷۷۰ میلیارد ریالی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری به ویژه برای تأمین مسیرهای دسترسی به پروژه‌های گردشگری از سوی اداره کل میراث‌ فرهنگی استان هزینه شده است».

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: «مسیرهای دسترسی به منطقه نمونه گردشگری فندقلو نمین، رینگ دور دریاچه گیلارلو گرمی، مسیر دسترسی به منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر و مسیر دسترسی به پل معلق هیر، از جمله پروژه‌های زیرساختی هستند که یا به اتمام رسیده‌اند یا در دست اجرا قرار دارند و امسال به بهره‌برداری می‌رسند».

او تأکید کرد: «اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با تأمین زیرساخت‌ها، امتیازات و تسهیلات از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری حمایت می‌کند و اکنون سرمایه‌گذاران مختلفی در سرتاسر استان مشغول ایجاد تاسیسات جدید هستند».

عینی ادامه داد: «سیاست و راهبردی که در اجرا و احداث تأسیسات گردشگری در دستور کار قرار دارد، مقابله با اشباع طرح‌های یکسان است؛ به عنوان مثال احداث هتل در مناطقی که مراکز اقامتی به اندازه کافی وجود دارد توصیه نمی‌شود اما در مقابل، از طرح‌ها و ایده‌های نو حمایت می‌کنیم».

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل همچنین با اشاره به پروژه‌های مختلف در سرتاسر استان خاطرنشان کرد: «پروژه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در تمام شهرستان‌های استان به نسبت ظرفیت موجود در حال انجام است و جذب سرمایه‌گذار ادامه دارد. در حوزه میراث‌ فرهنگی و صنایع‌ دستی نیز با ایجاد موزه‌های جدید، انجام کاوش‌های باستان‌شناسی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی صنایع‌دستی در شهرستان‌های مختلف استان در حال فعالیت هستیم».

منبع خبر: خبرگزاری میراث آریا

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید