۱۴۰۱/۱۱/۱۴

اولویت مجلس ،ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده شهری

نماینده تهران در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بهره‌مندی از گروه‌های جهادی تخصصی برای مشارکت مردم در نوسازی واحدهای فرسوده تاکید کرد.
اولویت مجلس  ،ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده شهری

به گزارش اخبار ساخته ها؛ اقبال شاکری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، عضو کمیسیون عمران مجلس و رییس فراکسیون جهادسازندگی و پیشرفت مجلس شورای اسلامی با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت باز آفرینی شهری ایران دیدار و در خصوص موضوعات مختلف در حوزه بازآفرینی شهری به  بحث و تبادل نظرپرداخت.

 در این نشست موضوعاتی از قبیل، پیگیری انجام پروژه‌های بازآفرینی شهری در محدوده‌ها و محلات هدف، بسته تشویقی شهرسازانه، تسهیلات ارزان قیمت در محدوده و محلات هدف بازآفرینی شهری،  کاهش  زمان صدور پروانه ساختمانی و ارائه  تخفیفات  ویژه زمان صدور پروانه و عوارض توسط شهرداری ها، قوانین و تخفیفات ویژه نوسازی مسکن  بصورت مردمی ساز در محدوده‌های هدف، نهضت آسفالت کلیه معابر خاکی محلات هدف بازآفرینی شهری ظرف سه سال در صورت تامین اعتبار و حمایت مجلس شورای اسلامی بیان شد.

 مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در رابطه با رویداد سراسری و پویش جهادی و عظیم «بم سفیر نوسازی برای ایران قوی» اظهارکرد: طی سه روز مقارن با سالروز  زلزله تلخ بم در ۱۰۰ شهر بزرگ کشور که ۶۷ درصد بناهای ناپایدار در این شهرها واقع شده اند، این پویش برگزار شد.

وی  تصریح کرد، هر روز سه  نشست جداگانه با مدیران شهری، سازندگان خرد و انبوه مسکن و یادآوری مسئولیت اجتماعی شان در ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده و دیدار با مردم در مساجد و یا در محلات هدف بصورت چهره به چهره و پاسخ به سوالات و ابهامات شان با حضور یک سفیر از شهر بم که در زمان وقوع زلزله مسئولیت داشته با همراهی یک سفیر از شرکت  از اهم موارد برنامه‌های این پویش بزرگ بود.

در ادامه اقبال شاکری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن تقدیر از اقدامات  و تلاش های انجام شده در حوزه بازآفرینی شهری از در اولویت بودن تولید مسکن در بافت های فرسوده شهری در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد.

 عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوسازی مردمی به دلیل وجود زیرساخت‌ها، خدمات روبنایی، زیربنایی و دیگر ظرفیت‌های بالقوه موجود در بافت‌های فرسوده مورد حمایت کامل مجلس شورای اسلامی است، اظهارکرد: در برخی محلات هدف بازآفرینی شهری دراستان تهران  تجربه های موفقی در راستای  بهره مندی از ظرفیت های گروه های جهادی متخصص شاهد هستیم.

رییس فراکسیون جهادسازندگی و پیشرفت مجلس شورای اسلامی خواستار برنامه‌ریزی لازم در خصوص بهره‌مندی از ظرفیت این گروه‌ها در محلات برای دیدار چهره به چهره با مردم و ترویج و تبیین همه بسته‌های تشویقی به طور واضح و ساده و اعتمادسازی لازم در مردم  توسط شرکت بازافرینی شهری ایران شد.

گفتنی است در این نشست در خصوص پروژه‌های بازآفرینی محلات هدف حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات مواردی مطرح که مورد بررسی قرار گرفت و دستورات مقتضی از سوی دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار صادر شد.

انتهای پیام/

منبع خبر:پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟