۱۴۰۲/۰۹/۱۶

نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

نمای ساختمان از مهمترین بخش‌های ساختمان است. نمای ساختمان‌ها از متریال مختلف ساخته شده‌اند که یکی از رایج‌ترین نماها، نمای سنگی است.
نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

به گزارش اخبار ساخته ها؛ سنگ نما در اثر عواملی همچون باد، باران، نشست زمین و... دچار سستی و شل‌شدگی شده و نیاز به مقاوم‌سازی پیدا می‌کند. برای مقاوم‌سازی سنگ نمای ساختمان‌ها از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان استفاده می‌کنند.
گروه نماروز انواع خدمات نمای ساختمان مانند نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را با بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت ارائه می‌کند. این مجموعه با بهره‌گیری از نیروی کار متبحر و با تجربه نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را در زمان کوتاه و با کیفیت عالی ارائه می‌نماید.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان چیست؟

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به منظور جلوگیری از شل‌شدن سنگ نمای ساختمان استفاده می‌شود. شل شدن سنگ نمای ساختمان به دلیل عوامل مختلف مانند باران اسیدی، باد ، باران و... اتفاق می‌افتد. زمانی که نمای ساختمان بر اثر چنین عواملی مقاومت خود را از دست می‌دهد، باید حتماً اقداماتی را در این زمینه انجام داد. یکی از مهمترین کارهایی که برای مقاوم‌سازی سنگ نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، پیچ و رولپلاک نمای ساختمان است. به وسیله‌ی نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان می‌توان نما را مقاوم‌سازی کرد و از ریزش آن جلوگیری نمود.

تثبیت سنگ نما بسیار مهم است زیرا در غیر این صورت نما ریزش پیدا کرده و می‌تواند مشکلات زیادی را به بار آورد. نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با استفاده از طناب و بدون داربست برای انواع ساختمان‌ها قابل اجراست. برای نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان باید حتماً از مراکز معتبر و تخصصی کمک بگیرید تا این کار به بهترین شکل انجام گیرد.

نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ‌های مورد استفاده در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، پیچ‌های بلند و مخصوصی هستند که مناسب برای این کار می‌باشند تا بتوانند سنگ نما را به خوبی تثبیت کنند. رولپلاک نوعی بست است که روی دیوار نصب شده و موجب نگهداری نما روی ساختمان می‌شود. جنس رولپلاک‌ها معمولاً از پلاستیک است و این نوع رولپلاک‌ها مخروطی شکل هستند. نوع پیچ مورد استفاده در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان معمولاً از جنس گالوانیزه است و این نوع پیچ در مقابل عوامل خارجی دوام بالایی دارد. توجه به نمای ساختمان بسیار مهم است و نما هم در زیبایی یک ساختمان نقش مهمی دارد و هم سالم ماندن آن حائز اهمیت است.

از پیچ و رولپلاک سنگ نما برای تثبیت و مقاوم‌سازی نما و جلوگیری از ریزش نما استفاده می‌شود. ریزش سنگ نما می‌تواند خطرات زیادی داشته باشد. تنها با هزینه‌ی کم برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان می‌توان از مشکلات آتی و هزینه‌های اضافه جلوگیری کرد. یکی از روش‌های محبوب برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب است که بدون داربست انجام می‌شود. این کار به وسیله‌ی نیروی متخصص و حرفه‌ای انجام می‌گیرد.

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان به صورت مختلف توسط مجموعه‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، ارائه می‌شود. به طور کلی متراژ ساختمان و میزان کاری که برای ساختمان انجام می‌شود، در قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان مؤثر است. همچنین ارتفاع نما، جنس نما، ابعاد سنگ نما، طراحی نما و.. در بخش قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان مؤثر می‌باشند.

مراحل اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

به طور کلی برای نماهای سنگی در هر ۵۰ سانتی‌متر بهتر است یک پیچ نصب شود. به منظور ایجاد مقاومت و استحکام در شرایط آب و هوایی مختلف، رعایت استانداردها بسیار مهم است. برخی از انواع سنگ نماها دارای عرض‌های کمی هستند؛ به طور مثال عرض 10 سانتی‌متر یا کمتر دارند. برای چنین نماهایی با استفاده از دریل باید ابتدا سنگ‌ها را سوراخ نماییم و بعد از این کار، از حالت چکشی دریل استفاده کنیم تا ملات پشت سنگ نیز سوراخ شود. پس از ایجاد سوراخ مناسب در سنگ و ملات پشت سنگ باید جای‌گذاری پیچ و رولپلاک انجام شود. با استفاده از پیچ گوشتی برقی می‌توان پیچ‌ها را در جای خود ثابت کرد. برای پیچ کردن سنگ نمای گرانیتی نیاز است که از مته‌ی الماسه استفاده کرد زیرا با استفاده از این مته می‌توان سوراخ کاری را به خوبی انجام داد و از ایجاد ترک جلوگیری نمود. در انتهای کار باید ته پیچ‌ها را پنهان نمود تا نما ظاهر زیباتری داشته باشد؛ بنابراین با استفاده از بتونه و رزین همرنگ می‌توان سرپیچ‌ها را پنهان کرد.

دلیل استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

ریزش سنگ نمای ساختمان دلیلی بر استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان می‌باشد که این ریزش به دلایل مختلف انجام می‌شود. نفوذ رطوبت یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه شود. رطوبت می‌تواند موجب سستی نمای ساختمان شود و به دنبال آن ریزش سنگ نما اتفاق بیفتد. سنگ‌هایی که در نمای ساختمان‌ها استفاده می‌شوند، مقاومت بالایی در مقابل رطوبت دارند اما رطوبت با عبور از میان سنگ‌ها، موجب سستی آن خواهد شد؛ بنابراین رطوبت موجب جدا شدن ملات پشت سنگ‌ها شده و در نتیجه سنگ‌ها دچار شل‌شدگی می‌شوند.

یکی دیگر از دلایل ریزش سنگ نمای ساختمان‌ها، نشست زمین است. امروزه به دلیل کم آبی، نشست زمین در برخی زمان‌ها اتفاق می‌افتد و موجب ریزش نما و یا شل شدن سنگ نما می‌شود. نشست زمین به همراه تنش‌هایی است که به ستون‌ها و دیوارها فشار وارد کرده و می‌تواند آسیب‌هایی را به بخش نمای ساختمان نیز وارد کند.

از عوامل دیگری که موجب نیاز به نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان می‌شود، باد و طوفان است که به دلیل این که ملات پشت سنگ‌ها دارای مقاومت بالای کششی نیستند، آسیب دیده و نیاز به مقاوم‌سازی و استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان پیدا می‌کنند. از دیگر عواملی که موجب نیاز به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان می‌شود، ساختمان در مجاورت خیابان است که به دلیل عبور وسایل نقلیه‌ی سنگین، این ساختمان‌ها در معرض لرزش قرار دارند که می‌تواند عاملی برای ریزش سنگ نما شود و بدین ترتیب نیاز است که از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان استفاده شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید